A A+ A++

Fundacja Sarepta z Łodzi rozpoczyna kampanię, która ma wejść w dyskusję ze stereotypem osób bezdomnych jako bezużytecznych w społeczeństwie. Początkiem akcji była dzisiejsza sesja zdjęciowa pod hasłem “Moją supermocą jest”, towarzysząca warsztatom dla osób w kryzysie bezdomności.

(Fot. Milena Gonera)

W sesji wzięły udział zarówno osoby potrzebujące pomocy jak i wolontariusze, bo – jak mówi koordynatorka projektu Ola Knetel – łączą nas te same pragnienia i potrzeby. – W tym samym stylu robione są zdjęcia zarówno wolontariuszom, jak i innym uczestnikom i pomagającym. Oglądający tę sesję zdjęciową i całą kampanię nie będzie wiedział, kto z pozujących jest bezdomny. Okaże się, że te supermoce pasują do wszystkich. Te dwa światy wcale się od siebie nie różnią, jak nam się wydaje. Bardzo dużo możemy sobie zaoferować – dodaje Ola Knetel.

Pan Robert korzysta ze wsparcia wolontariuszy od 3 lat, na ulicę trafił w wyniku oszustwa mieszkaniowego. Teraz mieszka w schronisku dla bezdomnych. Jak zauważa, wiele osób traktuje bezdomnych jako jednolitą grupę, tymczasem za każdym człowiekiem stoi inna historia. – Niektórzy ludzie myślą, że jak ktoś jest bezdomny, to na pewno jest brudny i obdarty. Tymczasem jak ja powiem, że nie mam domu, to mało kto mi uwierzy, bo jestem wykąpany i ubrany. – mówi pan Robert.

Wyniki sesji zdjęciowej będzie można zobaczyć w mediach społecznościowych fundacji. Organizacja prowadzi też projekt “Wrzutka (Bez)Domni”, w którym łączy osoby w kryzysie bezdomności z potencjalnymi wspierającymi.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułInauguracja roku akademickiego Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku [FOTO]
Następny artykułZatrzymanie Ziemkiewicza. Wiceszef MSZ: Oczekujemy wyjaśnień od strony brytyjskiej