– Różnimy się od górnictwa w innych częściach Polski. Wynika to przede wszystkim z tektoniki. To między innymi różnica geologiczna w zaleganiu złoża, brak uskoków i prawie równoległe zaleganie pokładów węgla. Ciężko pracujemy nad tym, aby przełożyć tę przewagę na nasze wyniki finansowe – wskazuje wiceprezes Bogdanki ds. produkcji Bartosz Rożnawski.
Pytany o trudną sytuację na rynku węgla i podejmowane przez inne spółki działania restrukturyzacyjne wiceprezes powiedział, że takie działania nie są brane pod uwagę, bo nie ma takiej potrzeby.
– Jesteśmy najbardziej efektywną polską kopalnią. Wszystkie aspekty ekonomiczne przemawiają za tym, że nasza kopalnia będzie brana pod uwagę jako ostatnia przy podejmowaniu radykalnych działań – mówi wiceprezes Krenczyk. Pytany o optymalizację kosztów podkreślił, że ta jest realizowana na bieżąco i jest częścią podstawowej działalności spółki.
– Koszty wydobycia pozwalają być konkurencyjnym wobec węgla dostępnego w portach ARA. Obecnie w wyniku podejmowanych działań optymalizacyjnych jesteśmy w stanie konkurować z napływającym węglem z importu, który we wspominanych wyżej portach zalega. Ta nasza przewaga polega na tym, że mamy świadomą szans i ryzyka załogę, która odznacza się wysoką kulturą techniczną i skuteczną realizacją celów postawionych przez zarząd – dodaje Rożnawski.
Dotowane kopalnie psują rynek?
Pojawiają się sugestie, że dotacja tzw. zdolności do redukcji wydobycia w Polskiej Grupie Górniczej może zakłócać konkurencję na rynku węgla, a … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS