W weekend 10-11 grudnia w hotelu Zamek w Janowie Podlaskim odbył się międzynarodowy Puchar Polski w kickboxingu – Polish Open. Do rywalizacji stanęło 61 ekip z Polski, Czech, Litwy, Łotwy i Izraela w tym zawodnicy LKSW Dan Świdnik.

LKSW Dan Świdnik ze względu na spore koszty udziału i liczne starty pod koniec roku tym razem wystawił niewielką ekipę, ale nie obyło się bez medali. Najlepiej spośród Danowców zaprezentował się Paweł Bielecki, który już od kilku miesięcy na turniejach zadowala się wyłącznie pierwszymi miejscami. W Janowie Podlaskim zwyciężył w dwóch formułach walki – pointfighting i light-contact kadetów młodszych -42 kg, kończąc finał tej drugiej formuły przeciwko zawodnikowi łotewskiemu przed czasem efektownym kopnięciem obrotowym. Srebrny medal w kategorii dzieci +36 kg wywalczyła Ada Kaźmierczak ulegając po zaciętej walce rywalce z Luzina. Warto wspomnieć, że ze względu na brak rywalek w swojej kategorii wagowej reprezentantka LKSW Dan rywalizowała z cięższymi przeciwniczkami. Również srebro wywalczyła Blanka Paprocka, zaś brązy przypadły w udziale Nikoli Okapie (dwa), Krystianowi Paprockiemu i Szymonowi Rozwadowskiemu. 18 grudnia Danowcy udadzą się na ostatnie zawody w tym roku – w Legionowie wystąpią na turnieju Lupus Mazovia Open Cup, tym razem w taekwon-do.

źródło: materiały prasowe LKSW Dan Świdnik