A A+ A++

22 grudnia 2023 17:42. Swięto Policji fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Tematy: policja


W policji wałbrzyskiej dostępnych jest ponad 30 wolnych etatów. Funkcjonariusze zachęcają zainteresowanych do dołączenia do szeregów formacji, chociaż na razie chętnych nie ma zbyt wielu.

Policja przyciąga przede wszystkim perspektywą stabilnego zatrudnienia i atrakcyjnymi wynagrodzeniami. W szczególnej sytuacji są osoby poniżej 26. roku życia, które są zwolnione z obowiązku płacenia podatku. Już na początku służby mogą otrzymać konkurencyjne pensje.

Po ukończeniu szkolenia podstawowego, taka osoba może zarabiać 5300 zł ,,na rękę’’. Oczywiście, zapowiadane są podwyżki od przyszłego roku, więc kwota ta prawdopodobnie znacznie wzrośnie, co będzie realnym wsparciem dla funkcjonariuszy – mówi komisarz Marcin Świeży mianowany oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

Warto zaznaczyć, że nabór do policji jest procesem ciągłym – nie ma potrzeby oczekiwania na konkretny termin. Kandydaci przed przyjęciem do służby i skierowaniem na szkolenie poddawani są serii rozmów kwalifikacyjnych i testów.

– Najpierw są testy sprawnościowe oraz testy wiedzy ogólnej, a następnie, jeśli kandydat przeszedł tę fazę, udaje się na egzamin psychologiczny. Czeka nas również wywiad środowiskowy, czyli rozmowa z komisją, a także badanie lekarskie – dodaje komisarz Marcin Świeży.

Najbliższy nabór zaplanowany jest w Wałbrzychu między świętami a Nowym Rokiem, ale rekrutacja trwa bez przerwy. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej policji lub bezpośrednio w komendzie miejskiej przy ulicy Mazowieckiej w Wałbrzychu.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 grudnia 2023 17:42

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLiczy się pierwsza informacja. Fokalizm, czyli efekt zakotwiczenia
Następny artykułKażdy popełnia „błąd ślepej plamki”? Co to właściwie jest?