A A+ A++

Katarzyna Zelcer gwarantuje wszystkim uczestnikom cztery godziny dobrej zabawy i rozwoju duchowego.

Spotykamy się o 9:30 w Szlachetnym Sygnale, później przenosimy się do Domu Kultury “Orbita”, gdzie mamy zajęcia w salach, potem idziemy na plac zabaw, przychodzimy tutaj na obiad i potem mamy zajęcia artystyczne, które obejmują zajęcia plastyczne, muzyczne i w ogóle związane z kreatywnością. Teraz dzieciaki grają w mafię, która jest o kłamaniu, ale wcześniej rozmawialiśmy bardzo dużo o prawdomówności, o tym, że łatwiej jest żyć, jeżeli się wie jaka jest rzeczywistość, jak się mówi prawdę, jak świat będzie lepszy jeśli będziemy wszyscy prawdomówni

– mówi Katarzyna Zelcer.

Na zajęcia mogą przychodzić dzieci wszystkich narodowości. Szlachetny Sygnał liczy także na młodych wolontariuszy powyżej 15. roku życia.

Wakacyjny program potrwa co najmniej do końca lipca. Obowiązuje symboliczna opłata 25 złotych za tydzień. Uchodźcy w trudnej sytuacji nie muszą płacić. Szczegóły można znaleźć w mediach społecznościowych Szlachetnego Sygnału.

Dla starszych, w wieku senioralnym – ciekawą ofertę ma Fundacja Leszno dla Ukrainy. Realizuje projekt “Cyfrowy senior”. W jego ramach 25 polskich i ukraińskich seniorów z Leszna integruje się, wspólnie się ucząc. Zajęcia i warsztaty prowadzi m.in. prezes fundacji Agnieszka Ptaszyńska.

Nasz projekt ma jak najbardziej charakter integracyjny. Do udziału w nim zapraszamy zarówno seniorów polskich jak i ukraińskich. Chodzi nam o przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu seniorów. Chcemy, aby seniorzy opanowali podstawowe umiejętności pracy z internetem. Zaczęliśmy od założenia każdemu adresu mailowego. Następnie każdy z seniorów samodzielnie wysłał maila. Potem każdy z nich wysłał maila z załącznikiem. Odczytał też ten elektroniczny list. Odpowiedział na niego. A także wypełnił elektroniczny formularz na jednym z zajęć przez nas organizowanych

– mówi Agnieszka Ptaszyńska.

Leszczyńska Fundacja na realizację projektu “Cyfrowy senior” dostała dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Na koniec przypominamy o akcji kierowców wolontariuszy w Poznaniu, którzy odbierają dary dla Ukraińców od osób, które nie mogą ich przywieźć i przekazują dalej. W wakacje te zbiórki darów będą odbywać się regularnie co miesiąc.

Najbliższa jutro 11 lipca, a zgłaszać można się jeszcze dziś.

Jeździmy po Poznaniu i odbieramy rzeczy z mieszkań, zawozimy je do punktów pomocowych, aktualnie jest to Pogotowie Społeczne przy Borówki 4, ale także są to dary na front

– mówi pomysłodawczyni akcji Agnieszka Kuca.

Każdy chętny może zgłosić się jako kierowca lub jako osoba chcąca przekazać dary do transportu. Wszystkie informacje na stronie internetowej kierowcydlaukrainy.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPierwsze samoloty FA-50 już w Polsce. “Wzmocnią potencjał Sił Powietrznych”
Następny artykułPrezydent Duda: Ukraina potrzebuje jasnego sygnału od NATO