A A+ A++

W ramach projektu Erasmus+ nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 w Rybniku odbyli szkolenie w Grecji na Krecie w Heraklionie. Oprócz nauczycieli z Polski byli jeszcze uczestnicy z Niemiec, Słowacji, Hiszpanii, Litwy, Finlandii, Chorwacji, Rumunii oraz francuskiej wyspy Reunion.

W ramach projektu Erasmus+ “W zdrowym ciele zdrowy duch” (In a healthy body, healthy mind) o nr 2021-1-PL01-KA122-SCH-000019353, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Nauczyciele: Zenona Suwałek, Marzena Kuś, Żaneta Rarot-Szweda oraz Martyna Zimny uczestniczyli w szkoleniu „Inclusive education trought art.” Kurs miał na celu poznanie metod włączenia społecznego poprzez sztukę. W pierwszych dniach szkolenia uczestnicy warsztatów zapoznali się z systememsz kolnictwa na Krecie, zaprezentowali swoje szkoły, poznali innych uczestników kursu oraz zwiedzili historyczne centrum Heraklionu.

Podczas wizyty studyjnej nauczyciele z SP36 odwiedzili jedną z publicznych szkół podstawowych w Heraklionie. Pedagodzy mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach otwartych, podczas których pozytywnie zaskoczyła ich otwartość dzieci i łatwość komunikacji w języku angielskim.

Nauczyciele doświadczyli na sobie jak pozytywnie artyzm wpływa na integrację zespołu, pokonywanie barier i swoich ograniczeń. Artystyczne podejście warto również wykorzystać w przedmiotach ścisłych. Siedmiodniowy kurs zwieńczyło uroczyste wręczenie certyfikatów.

/Materiały prasowe/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNasze Miasto: Seksbiznes na Śląsku rozbity! Zorganizowana grupa przestępcza czyściła konta klientów klubów go-go. W obławie udział brało 500 policjantów
Następny artykułPomnik Chopina w Łazienkach. Trudna historia słynnego monumentu