A A+ A++

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia mężczyzny w Jeziorze Gielądzkim w powiecie mrągowskim. Ciało 68-latka zauważyła przypadkowa osoba, która powiadomiła służby.

W środę około godz. 19:00 policjanci otrzymali informację o ciele mężczyzny dryfującym w zaroślach Jeziora Gielądzkiego w miejscowości Młynik. Niedaleko na akwenie zauważono również pusty kajak. Po wydobyciu mężczyzny z wody przez straż pożarną ustalono, że to 68-letni mieszkaniec gminy Sorkwity.

Teraz mrągowscy funkcjonariusze wyjaśnią dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają!

— powinniśmy kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie jest ratownik;

Zobacz także: Kolejna tragedia nad wodą. Nie żyje mężczyzna, który skoczył do jeziora “na główkę” Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Nie udało się uratować życia mężczyzny, który skoczył z kładki do płytkiej wody. Do tragedii doszło dziś w nocy w Mikołajkach.

— dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką osób dorosłych, dobrze żeby miały założone na siebie nadmuchiwane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie;
— pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po alkoholu;

Zobacz także: Siedem osób poszkodowanych w wypadku na Jeziorze Mikołajskim. W akcji karetki wodne i śmigłowiec LPR Siedem osób poszkodowanych w wypadku na Jeziorze Mikołajskim. W akcji karetki wodne i śmigłowiec LPR 28 lipca ok. godz. 11.00 doszło do wypadku na Jeziorze Mikołajskim. Zderzyły się ze sobą łódź motorowa i skuter wodny.

— wchodząc do wody po dłuższym czasie spędzonym na słońcu pamiętajmy o tym, że musimy stopniowo zmoczyć ciało, żeby przyzwyczaić je do niższej temperatury – w ten sposób unikniemy szoku termicznego;
— pływając na materacach trzymajmy się blisko brzegu – nie wypływajmy nimi na środek jeziora; pływając żaglówkami, łódkami czy kajakami pamiętajmy o założeniu kapoka;
— wypływając w dłuższy rejs pamiętajmy, żeby wcześniej sprawdzić prognozę pogody;
— nie należy wskakiwać gwałtownie do wody rozgrzanym dłuższym opalaniem;
— w przypadku złego samopoczucia, uczucia zimna – natychmiast trzeba wyjść z wody;
— nie wolno przeceniać swoich umiejętności pływackich. Jeżeli chcesz wybrać się na dłuższą trasę pływacką, płyń asekurowany przez łódź lub przynajmniej w towarzystwie jeszcze jednej osoby. Na głowie powinieneś mieć założony czepek, abyś był widoczny dla innych w wodzie. Możesz do tego celu użyć bojki na szelkach.

Pamiętajmy, że woda, nawet ta pozornie najspokojniejsza, jest groźnym i niebezpiecznym żywiołem. Większość utonięć jest rezultatem lekkomyślności ludzi i korzystania z kąpieli w miejscach niestrzeżonych.

KWP Olsztyn

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejny tragiczny dzień nad wodą. Utonęło sześć osób
Następny artykułKościerzyna. Tegoroczna pielgrzymka już w drodze