A A+ A++

Trwa konkurs na stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Równościowej. 20 listopada odbyły się rozmowy kwalifikacyjne. W tym tygodniu prezydent Jacek Majchrowski wybierze jedną z trzech kandydatek.

Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Do konkursu na stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Równościowej zgłosiło się czterech kandydatów, którzy spełnili wymagania formalne, po testach trzy osoby zostały dopuszczone do następnego etapu – rozmów kwalifikacyjnych.

Kandydat na stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Równościowej w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia powinien spełniać wymagania art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych określonych dla stanowisk urzędniczych, posiadać obywatelstwo polskie lub obywatelstwo Unii Europejskiej oraz innych państw, wykształcenie wyższe w zakresie nauk społecznych lub humanistycznych. Kandydat powinien posiadać co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w realizacji zadań na rzecz równego traktowania wszystkich obywateli oraz przeciwdziałania dyskryminowaniu kogokolwiek lub współpracować z organizacjami zajmującymi się tą problematyką.

Preferowane będą osoby posiadające doświadczenie w obszarze kreowania rozwiązań, tworzenia strategicznych dokumentów i polityk w zakresie będącym przedmiotem zadań Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Równościowej na poziomie samorządowym, rządowym lub międzynarodowym.

Dodatkowo przedmiotem oceny będą m.in.: przedstawienie i ocena koncepcji pracy na stanowisku Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Równościowej, ogólna znajomość przepisów regulujących funkcjonowanie gminy, znajomość przepisów ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, wiedza na temat inicjatyw i projektów realizowanych przez Miasto na rzecz równego traktowania obywateli, przeciwdziałania dyskryminacji, promowania idei praw człowieka oraz o podejmowanych na poziomie krajowym inicjatywach na rzecz równości, komunikatywność i kreatywność.

Do zadań przyszłego pełnomocnika będzie należeć: podejmowanie, w porozumieniu z Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej, działań na rzecz promowania równości, równouprawnienia, sprawiedliwości społecznej, równości szans i powszechnego uczestnictwa w życiu publicznym, kulturalnym, społecznym i gospodarczym, zwłaszcza w dziedzinach takich jak: religia, światopogląd, narodowość, płeć, wiek czy orientacja seksualna; inicjowanie i kreowanie wydarzeń o charakterze lokalnym, jak i międzynarodowym, związanych z problematyką równości i podstawowych praw człowieka; opracowywanie i opiniowanie projektów aktów prawnych, w zakresie zasad równego traktowania i podstawowych praw człowieka; ścisła współpraca z komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta Krakowa właściwymi ds. polityki społecznej, komunikacji społecznej, obsługi prezydenta oraz promocji w zakresie dotyczącym miejskiej polityki i działań Prezydenta Miasta Krakowa na rzecz równości i promowania idei praw człowieka i wzajemnego szacunku; monitorowanie sytuacji w zakresie przestrzegania podstawowych konstytucyjnych praw człowieka w Krakowie; przygotowanie planu działań na rzecz równości i polityki antydyskryminacyjnej stanowiącego podstawę funkcjonowania komplementarnej polityki w Krakowie; organizowanie współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami i instytucjami działającymi na rzecz przeciwdziałania różnym przejawom dyskryminacji; przygotowywanie projektów programów i kampanii społecznych podnoszących poziom świadomości społecznej w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji różnych grup społecznych.

pokaż metkę

Autor: JOANNA DUBIEL

Osoba publikująca: Tomasz Róg

Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzczecin: Tragiczny pożar w szpitalu. Nie żyje dwóch pacjentów. Zaczęło się od papierosa?
Następny artykułRynek pracy trzyma się nieźle