A A+ A++

Kiedyś podstawową funkcją zamków była obrona mieszkańców. Wznoszono je na stromych wzgórzach albo w zakolach rzek. Strzegły ich też wysokie mury i fosa. Do dziś te budowle kryją w sobie wiele tajemnic i zakamarków. Niektórym nie wystarczają jednak kilkugodzinne wycieczki i chcieliby spędzić chociaż jedną noc w takim miejscu. Jak najbardziej jest to możliwe.

Zobacz wideo Tak powstaje tajemniczy „Zamek w Stobnicy”. Byliśmy na miejscu

W jakim zamku w Polsce można spać? W jednym podobno straszy

W Polsce istnieją zamki, w których powstały hotele. Dzięki temu można poczuć się jak prawdziwy szlachcic i zaznać odrobiny luksusu. Jeśli chcesz spełnić marzenie z dzieciństwa i zarezerwować nocleg w takim miejscu, przejrzyj najpierw dostępne oferty. Nocować można np. w zamku Czocha, który znajduje się w miejscowości Sucha na Dolnym Śląsku.

Powstał w latach 1241-1247 z rozkazu króla czeskiego Wacława I. Uchodzi za jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce. Nocleg oferuje też zamek w Mosznej, znajdujący się w województwie opolskim. Ta budowla zdecydowanie robi wrażenie – ma 99 wież i 365 pomieszczeń. Jej fundamenty sięgają XVIII wieku.

Zamek w Mosznej Fot. Michał Grocholski / Agencja Wyborcza.pl

Interesują cię noclegi w zamkach i pałacach? Jedź do tych miejsc

Na liście miejsc do odwiedzenia koniecznie powinien znaleźć się też zamek w Łańcucie (województwo podkarpackie). Jest uważany za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Otacza go malowniczy park w stylu angielskim. Budowla została wzniesiona na polecenie Stanisława Lubomirskiego. W tym zestawieniu nie może zabraknąć zamku w Rydzynie. Jest największy w Wielkopolsce. Pierwotnie został zbudowany na sztucznej wyspie. Krąży legenda, że raz do roku na zamku pojawia się Biała Dama. Jedną z atrakcji oferowanych przez obiekt jest właśnie poszukiwanie ducha. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRzeczy, które znikają szybciej niż ci się wydaje
Następny artykułJak działają łożyska kulkowe samonastawne?