A A+ A++

Tylko w nieco ponad rok, przy dostępności robota da Vinci przez 8 dni w miesiącu w Rzeszowie, zoperowano 214 pacjentów ze schorzeniami onkologicznymi. A jesienią tego roku do szpitala ma trafić własny robot chirurgiczny – zapowiedziano na konferencji prasowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie.

Sejmowa podkomisja stała ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie rozpoczęła dzisiaj swoje posiedzenie na Podkarpaciu, wizytacją Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie (KSW).

Wizyta w rzeszowskim ośrodku była możliwa ze względu na jego wiodącą pozycję w kraju, pod względem liczby operacji ze wsparciem robota chirurgicznego. Tylko w nieco ponad rok działalności, przy dostępności robota przez 8 dni w miesiącu w Rzeszowie, zoperowano 214 pacjentów ze schorzeniami onkologicznymi – 202 panów cierpiących na nowotwory prostaty i 12 pań chorych na raka trzonu macicy. – W Rzeszowie są bardzo dobre praktyki dotyczące finansowania robota da Vinci – uważa Violetta Porowska, przewodnicząca sejmowej podkomisji stałej ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie. – Dzięki temu w szpitalu można było realizować więcej procedur. Rzeszowski ośrodek stosunkowo szybko stał się przodujący w Polsce. Tym samym nasza wizyta tutaj jest naturalna i oczywista.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWcześniejszy debiut zależny od testów
Następny artykułObejrzyj film na łące w murach klasztoru na Skałce