A A+ A++

Ostatnie dwa dni na granicy polsko – białoruskiej to 378 prób jej nielegalnego przekroczenia. Doszło do zatrzymania sześciu pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy. Kilka razy udzielono też pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej.

REKLAMA

W poniedziałek (20.05.2024 r.) prób nielegalnego przekroczenia granicy odnotowano 223. Wtorek natomiast to 155 prób. Do wszystkich zdarzeń doszło na terenie służbowej odpowiedzialności placówek Straży Granicznej w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych oraz Czeremsze. W rejonie Białowieży cudzoziemcy usiłowali sforsować graniczną rzekę Przewłokę.

W trakcie minionych dwóch dni Straż Graniczna udzielała również pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej. Trzy osoby zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego.

W poniedziałek (20.05.2024 r.) funkcjonariusze Policji działający w ramach wsparcia Straży Granicznej w ochronie granicy państwowej zatrzymali czterech pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy. 60-letni obywatel Ukrainy przewoził pojazdem marki Opel pięciu obywateli Afganistanu, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium Polski. Dwóch obywateli Ukrainy, 31-letni kierowca i 45-letia pasażerka pojazdu marki BMW przewozili trzech obywateli Afganistanu, którzy chcieli dostać się na zachód Europy. 24-letni obywatel Mołdawii usiłował przewieźć w głąb Europy pięciu cudzoziemców, którzy uprzednio dokonali nielegalnego przekroczenia granicy.

REKLAMA

Wczoraj funkcjonariusze Policji zatrzymali 25-letniego obywatela Belgii. Poruszał się pojazdem marki Lynk&Co na holenderskich numerach. Jego pasażerowie – siedmiu cudzoziemców, nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Natomiast funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali 24-letniego obywatela Mołdawii, który pojazdem marki Renault przewoził sześciu cudzoziemców. Cudzoziemcy planowali dostać się w głąb Europy.

Za organizowanie i pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich cudzoziemców zatrzymanych za pomocnictwo, a do tej pory przebywających legalnie w Polsce zostaje równolegle wszczęte postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do państw obszaru Schengen od 5 do 10 lat.

podlaski.strazgraniczna.pl
opr. (orj)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRabczenko został członkiem zarządu Dolnego Śląska
Następny artykułMasz konto na Netflix? Uważaj, możesz otrzymać wiadomość z tego numeru!