Jak poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, o tym czy nastąpi powrót dzieci do szkół, zadecyduje w przyszłym tygodniu premier po dodatkowych konsultacjach z Radą Medyczną.
Zakładany powrót uczniów klas I-III do nauczania w trybie stacjonarnym możliwy będzie jedynie przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Ministerstwo Edukacji, wspólnie z GIS oraz Ministerstwem Zdrowia, przygotowało wytyczne dla szkół, w których zostały zawarte rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji powierzchni i pomieszczeń, a także postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia. Wytyczne opublikowane zostały na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Od poniedziałku, 11 stycznia br. mają się rozpocząć, przeznaczone dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników administracji szkół, przesiewowe testy na na obecność wirusa SARS-CoV-2. Testy będą dobrowolne i bezpłatne, a informacje o zapotrzebowaniu na ich wykonanie zbierane były za pośrednictwem kuratoriów oświaty i Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych – według informacji przekazanych przez MEiN do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Testy mają być wykonywane w blisko 600 punktach wymazowych w całej Polsce oraz wspomagane przez około 130 zespołów mobilnych obsługiwanych przez WOT.
Od 15 stycznia br. mają z kolei rozpocząć się zapisy dla nauczycieli na szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 realizowane w ramach etapu I szczepień. O terminach szczepień Ministerstwo ma informować niezwłocznie po ich ustaleniu.
red. (fot. ilustracyjne: pixabay.com)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS