W PRL‑u używali go wszyscy. Dziś niewiele osób o nim pamięta
Krem z PRL-u, który robił furorę (zdjęcie podglądowe)
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
18.08.2024 17:04
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Krem dziegciowy przed laty można było znaleźć w niemal każdym domu. Wszystko przez jego lecznicze właściwości znane od pokoleń. Szczególnie polecany jest osobom z cerą problematyczną. Co go wyróżnia i dlaczego może być aż tak skuteczny?
W czasach, gdy w sklepach bez problemu znajdziemy specjalistyczne produkty stworzone z myślą o wielu problemach skórnych, często zapominamy o starych i sprawdzonych sposobach, które wykorzystywały nasze mamy oraz babcie. Tak też jest w przypadku kremu dziegciowego – a szkoda, bo o jego działaniu krążą prawdziwe legendy.
Właściwości kremu dziegciowego – co znajdziemy w składzie?
Dziegieć swoim wyglądem oraz konsystencją przypomina smołę. Dziś nie bez powodu wykorzystuje się go do produkcji dermokosmetyków. W jego składzie znajdziemy betulinę, którą wyróżnia działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i antyoksydacyjne. Oprócz tego znajdują się w nim także emolienty, witamina E, a także wyciąg z rumianku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czytaj także: “Złoto w tubce” to hit z apteki. Przebarwienia będą wspomnieniem
Nie tylko trądzik. Na co może pomóc krem dziegciowy?
Krem dziegciowy przez swoje właściwości szczególnie polecany jest osobom z problemami skórnymi. Zalicza się do nich m.in. trądzik, grzybica oraz różnego rodzaju infekcje. Sprawdzi się również w przypadku łuszczycy, a także zapalenia łojotokowego oraz atopowego skóry.
Może on także opóźniać pierwsze oznaki starzenia się skóry, dlatego chętnie sięgają po niego osoby po 25. roku życia. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że to właśnie wtedy zaczynamy produkować znacznie mniej kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i gładkość naszej cery.
Czytaj też: Nowości i odkrycia kosmetyczne. Zakochasz się w nich latem, ale zostaną z tobą na dłużej
Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Ruszył plebiscyt #Wszechmocne. W formularzu poniżej zgłoś swoją kandydatkę w kategorii #Wszechmocne wśród kobiet.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS