A A+ A++

Tylko w 2023 r. liczba lombardów wzrosła o 35 proc. i są w coraz lepszej kondycji finansowej. To jasno pokazuje, że Polacy korzystają z tego typu instytucji – pisze w piątek “Rzeczpospolita”.

Gazeta powołała się na dane wywiadowni gospodarczej Dun & Bradstreet, z których wynika, że na koniec 2023 r. liczbę lombardów na polskim rynku można szacować na blisko 8,5 tys. Dodano, że w porównaniu do 2022 r. stanowi to wzrost o 35 proc. Podano też, że w latach 2010–2015 liczba lombardów na polskim rynku oscylowała w granicach od 4,5 tys. do 5,5 tys.

Cytowany przez dziennik rzecznik Dun & Bradstreet Tomasz Starzyk powiedział, że “rosnącą dynamikę przyrostu liczby lombardów na polskim rynku przyniosła pandemia i jej kłopoty”. Jego zdaniem liczba działających punktów stanowi odzwierciedlenie sytuacji ekonomicznej Polaków.

Jak pisze gazeta, “według danych rejestru dłużników BIG InfoMonitor oraz bazy BIK wynika, że zaległości przedsiębiorstw o PKD 64.92, w których mieści się działalność lombardów, w ostatnich latach systematycznie spadają. W 2023 r. było to 26 mln zł, podczas gdy w 2020 r. – 35,7 mln zł”. (PAP)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLitwiniuk (RPP) o obniżkach stóp: było to przedwczesne i nadmierne poluzowanie polityki pieniężnej
Następny artykułZmiany na ponad 20 liniach ZTM, wyłączone z użytku 100 przystanków. Przez dzisiejszy mecz