A A+ A++

Ruszyły prace termomodernizacyjne Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego zajmującego się kompleksową edukacją, rehabilitacją i rewalidacją dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i chorobami sprzężonymi. Modernizacja obiektu przy ul. Małachowskiego 36 jest możliwa dzięki dotacji Górnośląsko-Zaglębiowskiej Metropolii.

Przed nami gorący okres, bo prócz remontu, który toczy się zarówno w budynku, jak i w naszym ogrodzie, wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy też zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Jednak to dzięki tym inwestycjom nasz ośrodek stanie się estetyczniejszy i bardziej przyjazny dla naszych podopiecznych – mówi Anna Dziąsko, dyrektorka OREW.

 
Przypomnijmy, że budynek, w którym mieści się OREW to dawna siedziba szkoły, którą dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Aby obniżyć koszy utrzymania obiektu, konieczna była termomodernizacja. I tak w harmonogramie prac przewidziano nie tylko remont i ocieplenie ścian zewnętrznych i podcieni przy wejściu, ale też wymianę rynien i rur spustowych oraz wykonanie izolacji i ocieplenia piwnic i fundamentów. Wymieniona zostanie też instalacja odgromowa. Koszt tego przedsięwzięcia to prawie 490 tys. zł.
 

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy jest jedyną w naszym mieście placówką zajmującą się kompleksową edukacją, rehabilitacją i rewalidacją dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Obecnie ośrodek w Szombierkach sprawuje opiekę nad 83 wychowankami w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz chorobami współistniejącymi.

Kolejnym projektem realizowanym przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy jest budowa pierwszego w Bytomiu ogrodu sensorycznego. Za kwotę ponad 2,6 mln zł na dawnym boisku szkolnym powstaje ogród, który będzie pobudzać zmysły.

Zakończyliśmy już prace ziemne połączone z montażem instalacji elektrycznej, w którą będzie w wyposażony nasz ogród. W najbliższym czasie czeka nas też wymiana ogrodzenia i wykopanie studni głębinowych, z których popłynie woda do podlewania roślin – mówi Anna Dziąsko.

Budowa ogrodu sensorycznego jest elementem projektu „Życie osób niepełnosprawnych w korelacji z przyrodą – aktywizacja społeczna w ramach Dziennego Domu Pomocy”, którego celem jest uruchomienie Dziennego Domu Pomocy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną przy ul. Małachowskiego.

Projekt będzie realizowany do końca grudnia 2022 r.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZWYCIĘSTWO WARMII W SIEMIATYCZACH
Następny artykułKierownik poszukiwany