A A+ A++

Na konkursowe pytanie nadesłano ponad 200 odpowiedzi. Pomysł na tę inicjatywę narodził się w okresie izolacji, kiedy młodzież pozostawała na nauczaniu zdalnym, a kontakty z rówieśnikami zostały mocno ograniczone.

(Fot. Katarzyna Grabowska)

Michał Gałęzowski, przewodniczący jury, mówił o ogromnej wrażliwości uczestników konkursu. – Nie chodzi tylko o pandemię, zagrożeń jest cała masa. Dzieciaki zauważyły, że są to: Internet, śmieci okalające nas dookoła, tunel, z którego wychodzi dziewczynka i nie bardzo wie, w jaki świat pójdzie. To wszystko jest istotne dla spojrzenia młodych ludzi na to, co za chwilę będzie się działo – zaznaczył.

Wśród nagrodzonych osób znaleźli się Zuzanna Zarębska i Nikodem Maj. – Sfotografowałam trzy modelki, które oczekując na pociąg zamiast rozmawiać ze sobą, piszą na telefonach. Chciałam pokazać, że dzisiejsza młodzież siedzi dużo w telefonach. Myślę, że się udało to zaprezentować – mówiła Zuza. – Stwierdziłem, że ciekawym pomysłem będzie przedstawienie nas jako rodzinę, ale w postaci cieni. To symbolizuje przemijający czas – podkreślił Nikodem.

Organizatorami konkursu były: Muzeum Historyczne Skierniewic, Miasto Skierniewice oraz grupa “Na styku sztuk”.  

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł180 uczniów poznało tajniki fotografii [WIDEO]
Następny artykułJan Kanthak zostanie nowym wiceministrem? To zaufany człowiek Ziobry