Dziś do naszej redakcji wpłynął list przygotowany przez grupę mieszkańców Milanówka, którzy chcą referendum w sprawie odwołania burmistrza Piotra Remiszewskiego. Dziś także złożyli u komisarza wyborczego o powiadomienie zamiarze przeprowadzenia referendum.
Autorami inicjatywy referendalnej są Dariusz Kozak (jest także pełnomocnikiem), Karol Buczkowski, Jan Chechłacz, Mariusz Matuszewski, Aleksandra Mossakowska, Mateusz Pitas i Renata Sobol. Wskazują oni 19 powodów uzasadniających referendum.
– Wiodącymi przesłankami są brak wizji oraz koncepcji skutecznego zarządzania miastem, niegospodarność, podejmowanie decyzji zwiększających w istotny sposób koszty ponoszone przez samorząd jak i przez mieszkańców miasta a także ogólnie rozumiany chaos organizacyjno-inwestycyjny w mieście. Część argumentów za przeprowadzeniem referendum związana jest ze stylem działania. Burmistrza, skutkującym według wnioskodawców konfliktowaniem mieszkańców, zerwaniem dialogu i współpracy z Radą Miasta, a także zaniechaniem dialogu społecznego, w formule odpowiadającej współczesnym standardom cywilizacyjnym – pisze w liście do redakcji Marcin Pitas, członek grupy inicjatywnej.
– Zarówno mieszkańcy, jak i większość działających w mieście organizacji pozarządowych, wskazują na rażące dysproporcje pomiędzy działaniem samorządów w gminach ościennych a działaniami podejmowanymi przez burmistrza Remiszewskiego. Z uwagi na skalę i tempo destrukcji tkanki miejskiej, wnioskodawcy nie akceptują sposobu sprawowania mandatu przez obecnego burmistrza, w związku z czym podjęli próbę jak najszybszego poddania go społecznej ocenie mieszkańców – dodaje w owym mailu.
Załączono do niego kopię uzasadnienia dla referendum, które otrzymał komisarz wyborczy. Jest wśród materiałów również list otwarty dotyczący inicjatywy referendalnej i ulotka ukazująca powody referendu.
Materiały zamieszczamy poniżej. Ocenę pozostawiamy Wam. Jesteśmy jednak bardzo ciekawi waszych opinii. Zostawcie je w komentarzach.
- List otwarty ws. referendum
- Powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum
- Ulotka dotycząca referendum
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS