A A+ A++
DomOgródW mig pozbędziesz się chwastów. Patent podpatrzyłam u babci

W mig pozbędziesz się chwastów. Patent podpatrzyłam u babci

Wyrywacz do chwastów

Wyrywacz do chwastów

Źródło zdjęć: © materiały własne

MBAN

14.05.2024 15:56

Ogród zarasta chwastami i nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić? To żaden problem. Idealne narzędzie, za pomocą którego skutecznie pozbędziesz się problemu, znajduje się na wyposażeniu każdej kuchni. Wystarczy sięgnąć do szuflady.

W sezonie błyskawicznie rosną nie tylko te rośliny, na których nam zależy. Jeszcze bujniej plenią się rozmaite chwasty czy inne gatunki, które zagrażają uprawom. Skutecznie odcinają im dostęp do znajdujących się w glebie składników pokarmowych czy światła słonecznego. Jeśli nie chcesz, by chwasty zrujnowały twoje starania, musisz działać szybko oraz sięgnąć po odpowiednie narzędzia do pielenia.

Zobacz także:

Nienawidzą tego zapachu. Meszki znikną co do jednej
Nienawidzą tego zapachu. Meszki znikną co do jednej

Jak sobie poradzić z chwastami? Przydatne narzędzia

Aby pozbyć się chwastów, można zastosować różne metody, wszystko zależy od sytuacji i oczekiwań. Jeśli chcesz je szybko usunąć z dużej powierzchni, dobrze zacząć od koszenia rozplenionych, wysoko rosnących roślin.

Bardzo przydają się w tym przypadku również narzędzia ogrodnicze, np. wąskie łopatki, widełki i pazurki, które ułatwiają ręczne plewienie. Jeśli jednak nic takiego nie masz pod ręką oraz nie chcesz inwestować pieniędzy w narzędzia ogrodnicze, możesz po prostu przespacerować się do kuchni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chwyć widelec w dłoń. Poradzi sobie z niepożądanymi roślinami

Kto by pomyślał, że ręczne pielenie może być aż takie proste? Jeśli chcesz pozbyć się chwastów, wcale nie musisz wydawać pieniędzy na profesjonalny sprzęt czy ciężką chemię – lepiej, by postępować jak najbardziej ekologicznie. Na potrzeby większości ogrodników opiekujących się przydomowymi ogródkami w zupełności wystarczy dobrze znany i lubiany, a niezwykle pożyteczny… widelec.

Doskonale nadaje się do precyzyjnego usuwania chwastów, szczególnie na terenie, gdzie rośliny rosną gęsto i brakuje miejsca na zastosowanie tradycyjnych narzędzi. Widelec świetnie sprawdza się na rabatach z rozrośniętymi bylinami, gdzie często pojawiają się niepożądane rośliny. Można też po niego sięgnąć, chcąc pozbyć się chwastów wśród drobnych okazów rosnących na skalniaku czy w wypielęgnowanym warzywniku.

Zobacz także:

Niebieskie granulki na ślimaki. Pod żadnym pozorem nie kupuj
Niebieskie granulki na ślimaki. Pod żadnym pozorem nie kupuj

Do czego użyć widelca w ogrodzie? Ma wiele zastosowań

Oczywiście sam kształt, wielkość i materiał, z którego został wykonany widelec ma wielkie znaczenie. Najlepiej sprawdzą się solidne stalowe widelce o mocnych zębach. Produkowane współcześnie tanie zamienniki mogą się okazać zbyt delikatne i miękkie – podczas nacisku zaczną się wyginać i łamać.

Widelec jest niezastąpiony przy usuwaniu niewielkich kępek trawy, rozrośniętej poziomkówki indyjskiej, ziarnopłonu czy wilczomlecza obrotnego – czyli chwastów tworzących korzeniące się rozłogi. Wystarczy podważyć je widelcem tam, gdzie zaczynają wrastać w ziemię. Warunkiem skuteczności zastosowania tego prostego narzędzia jest systematyczność. Jeśli pielimy ogródek regularnie i nieustannie o niego dbamy, widelec w zupełności wystarczy do pozbycia się pojedynczych, młodych chwastów, które nie zdążyły się dobrze ukorzenić.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Materiały WP© Materiały własne
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł​”Dracula”, jakiego nie wyśniliście w najmroczniejszych snach
Następny artykułInformacja na temat otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego