A A+ A++

Od piątku 2 lutego w kinie Merkury w Białej Podlaskiej premiera dwóch filmów: „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa” i „Cudowny chłopak. Biały ptak”. Poza tym nadal można oglądać „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5”, „Kos”, „Akademię Pana Kleksa”, „Wyfrunięci” i „Piep*zyć Mickiewicza”. Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” zobaczymy komedię „Będzie lepiej”.

„Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa” – Francja; animowany/komedia; b.o. – dubbing.

Przebojowa i pełna śmiechu eko…media o bohaterskich zwierzętach broniących deszczowego lasu przez nieznanym i iście wybuchowym zagrożeniem. Wielka zabawa i wartościowa lekcja przyrody dla dużych i małych, w której nie zabraknie zwariowanej fauny spod równika i zwrotnika, konkretnie wkurzonych ptaków, smakoszy bananów, awanturniczych złotych rybek i pand znających sztuki walki. Wszystko to i jeszcze więcej w animowanym hicie, za którym stoją twórcy lubianych produkcji: „Kumple z dżungli”, „Mój przyjaciel Ufik”, „Nel i tajemnica Kurokota” oraz „Pati i klątwa Posejdona”.

Kiedy tajemniczy superłotr pokrywa dżunglę eksplodującą pianą, która wybucha przy najmniejszym kontakcie z wodą, do akcji wkraczają zwierzaki z dzikiej paki. Aby uratować ekosystem i dziewiczą przyrodę, dzielny goryl Miguel i jego kumple wyruszą balonem w zapierającą dech w piersiach podróż od Bieguna Północnego po Daleki Wschód. Przemierzając góry, pustynie i oceany w poszukiwaniu antidotum, przeżyją setki niezapomnianych przygód i zrobią wszystko, by powrócić na czas. A nie będzie to łatwe, bo pora deszczowa zbliża się nieubłaganie, a podstępny wróg i jego sługusi depczą im po piętach. Czy łącząc siły, łapki, płetwy i skrzydła, bohaterski eko-patrol zdoła powstrzymać przeraźliwie WIELKIE BUM?!

Reżyseria: Laurent Bru, Yannick Moulin.

„Cudowny chłopak. Biały ptak” – USA; familijny/przygodowy; od 10 lat – dubbing.

Ekranizacja światowego bestsellera „Cudowny chłopak” porwała 1,5-milionową widownię w każdym wieku, dostarczając nie tylko znakomitej rozrywki, ale także wielkich wzruszeń i okazji do przemyśleń. Jej kontynuacja to kolejna niezwykła opowieść o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości i walce o przetrwanie.

Najnowszy film twórcy nagrodzonych Oscarami hitów „Marzyciel” i „Czekając na wyrok”, a także przebojowych „World War Z”, „Quantum of Solace” i „Krzysiu, gdzie jesteś?”.

Nagrodzona Oscarem za „Królową” Helen Mirren oraz znakomita w „Sex Education”, „The Crown” i „Z archiwum X” Gillian Anderson w opowieści o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Minęło kilka lat od wydarzeń znanych z „Cudownego chłopaka”. Julien usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią. Nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy, izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julienem poruszającą historią swojej młodości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten, kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka, potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Czy ta niezwykła historia miłości i walki o przetrwanie odmieni Juliena?

Reżyseria: Marc Forster.

Obsada: Helen Mirren, Gillian Anderson, Bryce Gheisar, Olivia Ross, Orlando Schwerdt.

„Wyfrunięci” – Francja, USA; animowany/familijny/komedia/przygodowy; b.o. – dubbing.

„Wyfrunięci” to wzruszająca opowieść o znaczeniu rodziny i zbliżającej się przygodzie. Nowa animacja ze studia Illumination opowie nam historię rodziny kaczek, które wyruszają we wspaniałą podróż z Nowej Anglii na Jamajkę, która zapowiadają się najlepsze wakacje.

Rodzina Mallardów popadła troszkę w rutynę. Tata Mack jest zadowolony z powolnego życia, z tego, że rodzina jest bezpieczna na stawie w Nowej Anglii. W mamie Pam budzi się zew przygody, chce ona pokazać dzieciom – nastoletniemu synowi Daxowi i córce Gwen – resztę świata.

Kiedy na ich stawie pojawia się migrująca rodzina kaczek z ekscytującymi opowieściami o odległych miejscach, Pam przekonuje Macka do wyruszenia w podróż przez Nowy Jork na Jamajkę.

To doświadczenie poszerzy ich horyzonty, poznają nowych przyjaciół i osiągną więcej, niż kiedykolwiek myśleli, że jest to możliwe.

Reżyseria: Benjamin Renner.

„Akademia Pana Kleksa” – Polska; fantasy/przygodowy/familijny; od 7 lat.

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.

Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

Reżyseria: Maciej Kawulski.

Obsada: Tomasz Kot, Antonina Litwiniak, Piotr Fronczewski, Adrian Kłos.

„Baby boom, czyli Kogel Mogel 5” – Polska; komedia; od 13 lat.

Jedna rodzina – tysiąc skandali! Zapraszamy na „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5”, czyli kolejny rozdział kultowej, komediowej serii, i ciąg dalszy przygód wyjątkowej, patchworkowej rodziny: Wolańskich oraz Zawadów.

Piotruś – razem z żoną, teściową oraz Leopoldem – przenosi się do nowego domu: zabytkowego dworku. A Marlenka postanawia przy okazji znaleźć rodzinie odpowiedniego, pasującego do eleganckiej rezydencji przodka… Z kolei Agnieszka robi na uczelni karierę, ale tuż po obronie doktoratu nagle odkrywa, że jest w ciąży. A gdy na świat przychodzi mały Kuba… zaczynają się problemy!

Piotruś towarzyszy siostrze w trakcie porodu i sam zaczyna marzyć o dziecku – ku przerażeniu Marlenki. Marcin, świeżo upieczony tata, wpada w panikę i nagle znika. A do tego w Brzózkach zjawia się tajemnicza Kamila – dziewczyna w zaawansowanej ciąży, która szuka właśnie Zawady…

Reżyseria: Anna Wieczur.

Obsada: Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka, Aleksandra Hamkało, Nikodem Rozbicki, Grażyna Błęcka-Kolska, Zdzisław Wardejn.

„Kos” – Polska; akcja/historyczny; od 15 lat.

Nagrodzony Złotymi Lwami oraz ośmioma innymi nagrodami, bezdyskusyjnie najlepszy film 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię.

Reżyseria: Paweł Maślona.

Obsada: Bartosz Bielenia, Jacek Braciak, Jason Mitchell, Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Piotr Pacek.

„Piep*zyć Mickiewicza” – Polska; obyczajowy; od 15 lat.

Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków.

IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie.

Czy uda mu się ją okiełznać i ocalić? Opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę.

Reżyseria: Sara Bustamante-Drozdek.

Obsada: Dawid Ogrodnik, Hugo Tarres, Wiktoria Koprowska, Ada Grodzka, Krystian Embradora, Artur Gwizdak.


Natomiast w ramach czwartkowych „Spotkań filmowych” 8 lutego zobaczymy:

„Będzie lepiej” – Francja; komedia; od 15 lat – napisy.

Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich „Nietykalnych”, powracają z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zwabieni perspektywą darmowej wyżerki Albert i Bruno wbijają na spotkanie aktywistów klimatycznych, gdzie poznają bezkompromisową Kaktus. To dzięki niej zrozumieją, że wszystko, co w życiu najważniejsze, jest także za darmo. Zbudowane z serii pomyłek „Będzie lepiej” to krzepiąca opowieść o spotkaniu dwóch odmiennych światów, urokliwy eko-romans i błyskotliwa satyra na współczesny konsumpcjonizm.

W filmie w komediowe role brawurowo wcielają się gwiazdy francuskiego kina – Noémie Merlant („Portret kobiety w ogniu”, „Paryż, 13. dzielnica”) i Mathieu Amalric („Oficer i szpieg”, „Grand Budapest Hotel”). „Będzie lepiej” portretuje świat, w którym chcąc coraz więcej, mamy coraz mniej. Twórcy przekonują jednak, że nigdy nie jest za późno, by zdobyć miłość, zyskać przyjaciół, zatroszczyć się o siebie nawzajem, a w życiowych porażkach dostrzec szansę na głęboką przemianę.

„Będzie lepiej” trafia bezbłędnie w najczulsze miejsca współczesnego świata. Ale jego dwaj bohaterowie to nie tylko ofiary drapieżnego kapitalizmu, dzielącej ludzi polityki czy kryzysu klimatycznego. Nakache i Toledano przywracają im sprawczość, a nam wiarę w zasypującą podziały solidarność. Bo nawet z najgorszej opresji uratować nas może globalne ocieplenie stosunków międzyludzkich.

Reżyseria: Olivier Nakache, Éric Toledano.

Obsada: Pio Marmaï, Jonathan Cohen, Noémie Merlant, Mathieu Amalric, Grégoire Leprince-Ringuet, Luàna Bajrami.


A oto cały repertuar na najbliższe dni:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Od Donalda do Bolka”. Wyjątkowa wystawa w Warszawie: raczej dla dorosłych
Następny artykułOficjalnie! Trzęsienie ziemi w Formule 1. Lewis Hamilton w Ferrari