A A+ A++

W tym roku udało się nam po raz kolejny zaprosić do współpracy światowej sławy pedagogów. Jeden z nich – Michel Béroff, to profesor zwycięzcy ostatniego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, Seong-Jin Cho. Prócz koncertów, w tegorocznej edycji będziemy transmitować na żywo również lekcje mistrzowskie, tak, aby szersze grono słuchaczy mogło być częścią przedsięwzięcia, które przez pandemię COVID-19 odbędzie się w nieco innej formie” – podkreśliła inicjatorka i dyrektor imprezy pianistka Julia Kociuban.

Jak podała rzeczniczka Akademii Muzycznej w Łodzi Aleksandra Bęben, będzie to już druga edycja BISMA. Kursy organizowane przez uczelnię i Stretto Music Foundation odbędą się między 2 a 8 sierpnia w zabytkowym Pałacu Karola Poznańskiego, głównej siedzibie łódzkiej Akademii.

Nad warsztatem i repertuarem pianistycznym pracować będzie 25 pianistów z Polski, Szwajcarii, Hiszpanii, Rumunii, Francji, Włoch, Niemiec, Bułgarii, Australii i Japonii. Swoim doświadczeniem podzielą się wybitni pianiści z prestiżowych europejskich uczelni – Michel Béroff z Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz Claudio Martinez Mehner z Hochschule für Musik w Bazylei i Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii. Towarzyszyć im będą artyści młodego pokolenia: Ilya Maximov (Universität Mozarteum w Salzburgu) i Piotr Sałajczyk (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).

Z myślą o melomanach w ramach projektu zaplanowano cztery koncerty uczestników, które transmitowane będą na żywo na fanpage’u Akademii Muzycznej na Facebooku. Będą to kolejno: “Beethoven 2020” – koncert uświetniający obchody 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena (wtorek, godz. 19.30), “Chopin & Friends” – koncert z udziałem reprezentantów polskiej ekipy na nadchodzący XVIII Między … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWiemy, kiedy warszawski Teatr Żydowski powraca do gry na żywo
Następny artykułDon Kichot i Opolanka. Nowa wystawa w GSW