A A+ A++

29 lipca nastąpi zamknięcie cyfrowego sklepu na konsoli Xbox 360. Z tej okazji Microsoft przygotował obniżkę cen gier.

Źródło fot. Microsoft

i

Xbox 360 zadebiutował na rynku ponad 18 lat temu i był zdecydowanie najpopularniejszą konsolą Microsoftu. X360 jako jedyny dał radę nawiązać równy pojedynek pod względem sprzedanych egzemplarzy z konkurencyjnym sprzętem Sony. Później ani Xbox One, ani obecnemu Xbox Series X/S nie udało się tego dokonać.

Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy, a czasy siódmej generacji konsol przeminęły już dawno. Teraz natomiast nieubłaganie zbliża się moment zamknięcia cyfrowego sklepu na konsoli Xbox 360.

Zamknięcie cyfrowego sklepu

Microsoft przypomniał, że 29 lipca tego roku nastąpi koniec wsparcia dla Xbox 360 Store oraz Xbox 360 Marketplace. Oznacza to, że od tego dnia kupno nowych gier bądź DLC stanie się niemożliwe.

Zmiana ta nie będzie mieć wpływu na posiadane już produkcje i nadal dostępna będzie opcja pobrania ich wraz z aktualizacjami. Również zabawa online pozostanie bez zmian, chociaż to oczywiście zależy od wsparcia wydawcy gry. Dalej będzie można też zakupić na nowszych konsolach produkcje z Xboxa 360 w ramach wstecznej kompatybilności.

Redukcje cen

Z uwagi na rychłe zamknięcie sklepu, Microsoft ogłosił dużą przecenę gier na konsolę siódmej generacji. Obniżki sięgają 90% i obejmują obecnie 96 pozycji, jednak firma zapowiedziała, że lista zostanie w przyszłości poszerzona o kolejne tytuły. Obecnie znajdziemy na niej takie gry jak:

  1. Child of Light;
  2. Rise of the Tomb Raider;
  3. Far Cry 4;
  4. Risen 3: Władcy Tytanów.

Pełna rozpiska gier dostępna jest pod tym adresem.

Jeśli natomiast chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat zamknięcia sklepu Xbox 360, to Microsoft przygotował odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które znajdziecie pod tym linkiem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJęzyk polski do zmiany. Szykuje się rewolucja w ortografii
Następny artykułUnia Europejska ześle do Polski nielegalnych imigrantów