A A+ A++

Źródło: pexels.com

Posiadanie konta bankowego to w dzisiejszych czasach już norma, nawet dla osób niepełnoletnich. Rodzice często korzystają z tej opcji, by jak najskuteczniej nauczyć swoje dzieci odpowiedzialności i mądrego zarządzania pieniądzem. Na założenie konta coraz częściej decydują się również osoby starsze, które do tej pory nie korzystały z takich usług. Wybór konta bankowego nie należy, jednak do łatwych zadań. Banki prześcigają się w zwiększaniu atrakcyjności ofert. Jak wybrać konto osobiste? Najlepiej skorzystać z internetowego rankingu kont osobistych.

1. Czym właściwie jest konto osobiste?

2. Najpopularniejsze formy prowadzenia kont osobistych

3. Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Czym właściwie jest konto osobiste?

Konto osobiste, inaczej nazywane jest kontem bankowym lub rachunkiem osobistym. Jest to rachunek oszczędnościowy- rozliczeniowy (ROR). Stanowi podstawowy produkt bankowy, przeznaczony dla osób fizycznych. Jest to produkt służący do gromadzenia i obrotu pieniędzmi. Najczęściej wpływają na niego środki, będące wynagrodzeniem za pracę lub przelewy z każdego innego źródła dochodu. Konto osobiste założyć może każda osoba, która ukończyła 13 rok życia (po uzyskaniu zgody rodzica lub opiekuna prawnego). Wiek ten jest bowiem granicą osiągnięcia ograniczonej zdolności do czynności prawnych, takich jak zarządzanie pieniędzmi. Konto osobiste prowadzone jest przez bank na podstawie zawartej umowy o prowadzeniu rachunku.

Najpopularniejsze formy prowadzenia kont osobistych

Banki oferują konta bankowe maksymalnie dostosowane do aktualnych potrzeb klientów. W związku z tym wyróżnić można kilka najpopularniejszych rodzajów kont bankowych. Pierwsze z nich to konto bankowe dla dziecka. Dostępne jest dla osób w przedziale 13-18 lat. Zwykle prowadzone jest  za darmo lub za niewielką opłatą. Drugie konto to konto standard. Dostępne jest dla osób powyżej 18 roku życia. Zapewnia bazowe funkcje, które potrzebne są do codziennego funkcjonowania. Następnie wyróżnić można konto bankowe dla młodych. Jest to opcja, którą najczęściej wybierają uczniowie i studenci do 26 roku życia. W jego ramach można korzystać z licznych rabatów, a prowadzenie go zwykle jest darmowe lub odbywa się za pobraniem niewielkich opłat. Konto premium/ VIP to oferta skierowana do osób, które posiadają większe zasoby pieniężne.  Pozwala ono na skorzystanie z wielu dodatkowych usług, na przykład z pomocy doradcy finansowego. Kolejnym najczęściej spotykanym kontem jest konto walutowe, na które otrzymuje się przychody w walucie innej niż złoty. Często wybierane jest również przez osoby zaciągające kredyty w obcych walutach. Ostatnim rodzajem konta, jest konto oszczędnościowe. Jest połączeniem tradycyjnego rachunku i lokaty. Zapewnia dużą swobodę korzystania ze zgromadzonych środków.

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Jak widać, sam wybór konta osobistego należy dokładnie przemyśleć. Kolejną kwestią, która nurtuje wiele osób, jest wybór banku. Każdą ofertę należy dobrze przejrzeć i wybrać tą, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Wbrew pozorom oferty banków różnią się od siebie. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na:

  • miesięczny koszt prowadzenia konta;
  • opłaty za kartę;
  • koszty związane z wypłacaniem pieniędzy w bankomatach;
  • oprocentowanie konta;
  • opłaty za przelewy;
  • opłaty za zlecenia stałe.

Aby mieć najlepsze porównanie wszystkich tych czynników w różnych bankach, najlepiej skorzystać z porównywarki internetowej. Na stronie www.totalmoney.pl znaleźć można ranking kont osobistych, który zawiera wszystkie, aktualnie dostępne dane. To najlepszy sposób na znalezienie właściwego konta osobistego. Bez wychodzenia z domu, można uzyskać wszystkie ważne informacje, dotyczące prowadzenia konta.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAplikacja, która rozpozna, czy masz depresję słuchając twojego głosu
Następny artykułŻegnamy Wiesławę Rynkiewicz-Domino (wspomnienie) [ Kultura ]