A A+ A++

.

W jakiej formie prowadzić działalność?

Wielu drobnych przedsiębiorców zaczyna swą działalność od wpisu w rejestrze działalności gospodarczej. To rzeczywiście najprostsze, na początek odciąża od wielu obowiązków, wydaje się też najtańsze. Prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów to jednak prostsze niż księgi rachunkowe. A ta swoboda dysponowania swoimi pieniędzmi – to ogromna zaleta.

Ale działalność “na zgłoszenie” ma sens przede wszystkim wtedy, gdy zaczynamy minimalistycznie, nie ryzykując zbyt wielkich kwot – bo jednak za swoje zobowiązania odpowiadamy w tym układzie całym swym majątkiem. Dlatego warto rozważyć także, już od samego początku, prowadzenie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Także gdy działalność prowadzimy już wiele lat, z sukcesem, ale dostrzegamy, że warto byłoby ją rozszerzyć, zapraszając do współpracy

partnerów – spółka z o. o. wydaje się lepszym rozwiązaniem niż spółka cywilna. No i gdy zamierzamy wycofać się z działalności, choć ta dobrze prosperuje i na pewno będą chętni na jej kontynuowanie – spółka z o. o. jest idealnym sposobem na przeprowadzenie tej operacji – gdyż umożliwia nam po prostu sprzedaż udziałów. A można założyć spółkę, która ma tylko jednego wspólnika. Czy warto zabrać się samemu za założenie spółki?

Oczywiście, można. Artykuł o sprzedaż spółek – co powinno się o tym wiedzieć. Dajemy sobie radę z działalnością, to i z załatwieniem potrzebnych formalności nie będziemy mieć problemów. Czy na pewno? A nawet jeśli – to czy warto? Tracić czas na poruszanie się w dziedzinie, która jest nam z gruntu obca – no, chyba, że jesteśmy prawnikami? Bo nie da się ukryć: sensowne określenie PKD, przygotowanie umowy spółki, uzgodnienie z notariuszem, do tego wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym, trzeba ogarnąć REGON, NIP, VAT… – to wszystko zajmie jednak bardzo dużo czasu.

Jeśli wahacie się przy odpowiedziach na pytania czy dacie radę i czy warto, to opcją do rozważenia jest kupienie gotowej już, przygotowanej do działania lub działającej spółki. Są firmy które takie możliwości oferują.  Cena waha się w zależności od czasu, jaki oferowana do sprzedaży spółka istnieje na rynku. Przy tej opcji macie gwarancję pomocy przy prawidłowej wycenie wartości udziałów w spółce. Można też zamówić wiele usług dodatkowych, tak związanych z zakupem spółki, jak i później z jej prowadzeniem, a także z wprowadzaniem w niej zmian.

Zakup spółki wiąże się z zaledwie czterema prostymi czynnościami, wiele formalności można przeprowadzić zdalnie. Internet daje tu ogromne możliwości uproszczenia sobie życia.

Na pewno: zakup spółki to opcja warta rozważenia. A jeśli się na to decydujecie, to warto mieć pomoc sprawdzonego partnera.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułXVIII Sesja Rady Gminy Gorzyce [transmisja]
Następny artykułAranżacje łazienek: co jest teraz modne?