A A+ A++

Przychód udokumentowany paragonem fiskalnym powinien zostać wpisany do pkpir na podstawie danych wynikających z raportów fiskalnych dobowych albo miesięcznych – skorygowanych o kwoty mające wpływ na wysokość przychodu.

Przedsiębiorca (podatnik VAT czynny) prowadzi sklep z artykułami biurowymi, książkami i zabawkami. Zdarzenia gospodarcze dla celów podatku dochodowego ewidencjonuje w podatkowej księdze przychodów i rozchodów prowadzonej metodą kasową. Sprzedaż na rzecz firm przedsiębiorca dokumentuje fakturami (sprzedaż nie przechodzi przez kasę fiskalną), a na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej paragonem fiskalnym (fakturę wystawia na żądanie tych osób, dołączając oryginał paragonu do egzemplarza faktury pozostającego u niego). Incydentalnie zdarza się, że sprzedaż na rzecz firm zostanie zaewidencjonowana na kasie fiskalnej. W tym przypadku, jeżeli paragon fiskalny zawiera NIP nabywcy (będącego podatnikiem), to na żądanie nabywcy przedsiębiorca wystawia fakturę. Wyjątkiem są tu sytuacje, gdy paragon jest tzw. fakturą uproszczoną, tzn. zawiera NIP nabywcy, a wartość paragonu fiskalnego brutto nie przekracza 450 zł. Jak przedsiębiorca powinien ujmować w podatkowej księdz…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUmowa na budowę ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem z Nowego Tomyśla do Borui Kościelnej podpisana – wkrótce ruszają prace
Następny artykułSOK Słupsk: Odwołanie zajęć i wydarzeń artystycznych