Naturalna pielęgnacja ciała zyskuje coraz więcej zwolenniczek i zwolenników. Wiedza na temat właściwości produktów bazujących na roślinnych składnikach nie jest już niszowa, a dostęp do kosmetyków jest bardzo łatwy. Wystarczy znaleźć właściwy sklep internetowy lub drogerię.
Jednym z niezbędnych etapów pielęgnacji skóry jest oczywiście naturalny peeling. Dlaczego nie powinniśmy o nim zapominać i jakie ma on dobroczynne właściwości, jeżeli sięgamy po naturalne kosmetyki?
Skład naturalnego peelingu nie jest skomplikowany. Posiada on drobinki, które służą do ścierania naskórka. W produktach naturalnych może być to m.in. cukier, zmielone drobno ziarna kawy, a nawet muszle! Jeżeli przyjrzymy się im bliżej, z łatwością zauważymy, że ich ziarno bywa bardzo drobne, ale też grube. W zależności od tego będzie on działał bardziej delikatnie lub intensywnie. Dzięki właściwościom ścierającym peelingu usuwamy mechanicznie martwą powierzchnię naskórka. Nie zapominajmy jednak również o tym, iż tego typu produkty mają szerokie właściwości pielęgnacyjne.
W zależności od tego, po jak gruby naturalny peeling sięgamy, wykonujemy go codziennie lub w pewnych odstępach czasu. Zbyt intensywne ścieranie obumarłego naskórka mogłoby uszkodzić delikatną skórę.
Co jest głównym celem tego typu pielęgnacji?
- złuszczanie martwego naskórka,
- usuwanie zanieczyszczeń,
- wygładzanie skóry,
- redukcja cellulitu,
- ujędrnianie skóry,
Naturalny peeling ma właściwości pielęgnacyjne, ponieważ oprócz drobinek ścierających zawiera dobroczynne dla skóry składniki. Może być ich naprawdę wiele, jednak warto wymienić chociażby roślinne ekstrakty, różnego typu oleje oraz masła. To one sprawiają, że skóra jest odpowiednio natłuszczona i nawilżona. Jednocześnie odpowiadają one za stymulację komórek, które się odnawiają. Stąd biorą się ich właściwości pielęgnacyjne.
Czy peeling powinniśmy robić na mokrej skórze, podczas kąpieli lub brania prysznica, czy może na suchej? Możemy wykorzystać zarówno jeden, jak i drugi sposób. Pamiętajmy jednak, że peeling wykonywany na sucho będzie bardziej intensywny. Dlatego osoby, które mają problemy z nadmiernie wrażliwą skórą, lepiej by wykonywały tę czynność na mokrej skórze. Jest to czynność łagodniejsza.
Wybierając peeling do ciała, zwracamy uwagę na kilka aspektów, takich jak grubość, zapach oraz obecność aktywnych składników i dodatków. Warto sięgnąć po produkt, który najlepiej będzie dostosowany do wymagań naszej skóry.
- Peeling gruboziarnisty – drobinki ścierające są w nim duże i bardzo wyraźnie czuje się je na skórze. Może to być np. peeling cukrowy lub solny.
- Peeling drobnoziarnisty – tu z kolei drobinki są niewielkie, dzięki czemu jest on łagodniejszy.
- Peeling cukrowy – tutaj elementem, który odpowiada za ścieranie, jest cukier.
- Peeling solny – tu z kolei działanie peelingujące ma sól, która działa jeszcze bardziej intensywnie, niż cukier.
Jak widać, wybór jest dość duży, dlatego z łatwością znajdziemy coś idealnie dopasowanego do naszej skóry.
Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://alkmie.com/pol_m_Produkty_Rodzaj-produktu_peeling-210.html
Artykuł zewnętrzny
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS