Zbieramy pieniądze na drony cywilne, które są wykorzystywane na linii frontu do zwiadu. To są cywilne drony. Mamy ustawioną zrzutkę na 50 tysięcy i za te pieniądze moglibyśmy kupić przynajmniej dwa drony i przynajmniej dwa noktowizory. Przygotowaliśmy cegiełki, są podstemplowane i ponumerowane
– dodaje Radosław Nawrocki. Sprzęt ma trafić do oddziałów, które utrzymują front w rejonie Bachmutu.
W ukraińskiej Aleksandrii w obwodzie kirowohradzkim działają już agregaty prądotwórcze zakupione i wysłane przez władze samorządowe Jarocina, który jest miastem partnerskim.
Jarocin przeznaczył na ten zakup pieniądze ze swojego budżetu – mówi burmistrz Adam Pawlicki.
Prośba była o trzydzieści agregatów i tyle żeśmy przygotowali. Przygotowaliśmy nowe, które zabezpieczą przede wszystkim szkoły, przedszkola, szpitale, by zapewnić dzieciom, mieszkańcom ciepły posiłek, herbatę wtedy, kiedy jest wyłączany prąd, a jest wyłączany na osiem godzin dziennie. Te agregaty dotarły, dostałem też informację od mera parę dni temu, że agregaty trafiły tam, gdzie są najbardziej potrzebne
– dodaje burmistrz Adam Pawlicki.
Samorząd Jarocina przeznaczył na ten zakup 60 tysięcy złotych.
Na poznańskich targach dziś ważne rozmowy o udziale Polski w odbudowie Ukrainy. Do stolicy Wielkopolski przyjechali samorządowcy z całego kraju na spotkanie między innymi z ambasadorem Ukrainy w Polsce Wasylem Zwaryczem.
Spotkaniu przewodniczy marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, który w pierwszym półroczu tego roku jest przewodniczącym Konwentu Marszałków Województw.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS