W pierwszym roku w obiekcie zatrudnienie znajdzie około tysiąca osób. Pracownicy poziomu początkowego w centrum logistycznym w Gorzyczkach będą mogli otrzymać maksymalną stawkę godzinową w wysokości 29,90 zł/godz. brutto, wliczając premię za obecność w pracy zgodnie z grafikiem.
Amerykański gigant zatrudnia w Polsce niecałe 19 tys. osób, gdy w okresie pandemii było to 27 tys. pracowników.
Na inwestycję magazynową zdecydował się także InPost, dla którego Prologis zbuduje w Środzie Śląskiej obiekt o powierzchni 11,6 tys. m kw. Operator wprowadzi się do hali i biur we wrześniu 2024 roku.
W ostatnich kwartałach Poczta Polska ukończyła wartą ponad 350 mln zł rozbudowę zaplecza logistycznego. Uruchomiła automatyczne sortery w Lisim Ognie pod Bydgoszczą, we Wrocławiu, Lublinie, a w maju ruszy czwarty sorter w Radzyminie pod Warszawą.
W listopadzie ub.r. DHL e-commerce uruchomił pod Poznaniem mierzące 32 tys. m kw. centrum logistyczne pod Poznaniem. – DHL e- commerce, to firma z dużym potencjałem oraz dość świeżą strategią rozwoju, po tym jak grupa DHL/DP wprowadziła nową strukturę organizacyjną. Myślę, że tutaj będziemy obserwować dość dynamiczny rozwój sieci, który będzie napędzany przesyłkami Amazon (ale nie tylko) który jest jednym z głównych klientów na terenie Europy – zauważa wiceprezes LME.
Dobre perspektywy
Analitycy Colliers szacują, że region Europy Środkowo-Wschodniej odnotuje w 2024 roku znaczący, trzykrotny wzrost PKB z poziomu poniżej 1% w ubiegłym roku do około 2,5%. – Perspektywy długoterminowe wyglądają jeszcze lepiej. Zgodnie z prognozami MFW do 2028 roku kraje Europy Środkowo-Wschodniej, jeśli miałyby być traktowane jako jedna gospodarka, byłyby jedną z 10 największych gospodarek na świecie – tłumaczy dyrektor Colliers ds. badań w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Rumunii Silviu Pop.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS