A A+ A++

Festiwal Tańca` 2019 w mistrzowskim stylu

Prezentację dorobku szkoły, prowadzonej przez Małgorzatę Dziamkę, publiczność podziwiała w tanecznym show 22 i 23  listopada br. na scenie Starachowickiego Centrum Kultury, gdzie zaprezentowała się ponad 300 – osobowa grupa tancerzy w wieku od 3 lat. Z zachwytem oglądano dopracowane w każdym szczególe układy taneczne i przepiękne stroje. Rozczulały więc Psotne Kotki, króliczki, wróżki, kwiatuszki i kaczuszki, z podziwem patrzono także na stepującą młodzież. Zaprezentowano układy taneczne do różnych stylów muzyki: disco, jazz, a także klasycznej z baletu Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” czy przeboju Raya Charlesa „Hit the road Jack”.

Kwietne wróżki zachwycały strojem

Nie zabrakło solistów, Dorota Wypchło tańcem w Starachowickim Centrum Kultury zakończyła swoją przygodę z MiM-em, od nowego roku szkolnego uczy się bowiem już w Kielcach. Nie jest to jednak definitywny koniec:

– To tylko chwilowe zawieszenie przygody z tańcem. Górę wzięła szkoła, pierwszy rok, kwestie logistyczne, wszystko postaramy się dopracować tak, aby córka do tańca powróciła – mówi mama utalentowanej tancerki Justyna Wypchło.

Młodzi i bardzo młodzi tancerze dali cudowny popis umiejętności; lekkość, cudownie precyzyjne osadzenie w ruchu i kierunku, specyficzny kontakt z ziemią i niebem, spokój i gwałtowność, cisza i hałas wywoływały emocje publiczności, wprowadzając oglądających w niezwykły świat światła, dźwięku i ruchu.

Finałem tanecznego przedstawienia był teledysk do utworu „Sushi”, nagrany latem tego roku na obozie w Kątach Rybackich. Wykonawcy zatańczyli też na żywo, prezentując medale zdobyte na mistrzostwach świata, Europy, Polski, na festiwalach oraz na przeglądach.

Festiwal prowadziła Małgorzata Dziamka, reżyserka spektaklu

„Tańczyć z MiM-em Festiwal Tańca 2019 na bis” to dzieło Małgorzaty Dziamki, autorki scenariusza i reżyserki tanecznego przedstawienia, Katarzyny Filus, Joanny Lisowskiej, Magdaleny Dziamki – współpraca instruktorska oraz Agnieszki Adamczyk, Eweliny Kubot – Łąckiej, Julii Gębury – asystentki. O opracowanie techniczne zadbali Tadeusz Dziamka i Paulina Paprot, światło i dźwięk zapewnili Marcin Gęborek i Tomasz Smurzyński, a stroje „Dekoratornia” oraz”G &G”, „Aida”.

(aneta)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„100 km na 100-lecie powstań śląskich”: młodzi turyści poznali oryginalną łącką tradycję
Następny artykułZłodzieje paliwa ujęci przez augustowskich policjantów