Pierwsze charakterystyczne pojemniki pojawiły się w Częstochowie we wrześniu za sprawą projektu „Elektryczne Śmieci” realizowanego przez MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko i organizację odzysku AURAEKO. Miasto przyłączyło się do tej inicjatywy (w ramach działań Centrum Usług Komunalnych), by ułatwić mieszkańcom pozbywanie się elektroodpadów, które później są poddawane recyklingowi.
– Pojemniki rozmieszczone na terenie naszego miasta wpisują się w idee Smart City oraz ekologicznej odpowiedzialności samorządów – mówił przy okazji podpisania umowy prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk (więcej o projekcie TUTAJ).
Pojemnik na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w Częstochowie (Materiał urzędu miasta)
Wtedy w mieście pojawiło się pierwsze kilkanaście kontenerów, teraz stanęło kolejnych dziewięć. Na każdym jest instrukcja, jaki sprzęt elektryczny i elektroniczny można wrzucić do środka. Na pewno nie powinien mieć więcej niż 50 cm. To mogą być m.in. telefony, drukarki, tostery, żelazka, baterie.
Nowe lokalizacje pojemników:
* ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 2
* ul. Wawrzynowicza 8
* Promenada Czesława Niemena / CH Promenada
* ul. Radomska 117 – parking przy cmentarzu komunalnym
* ul. Wały Dwernickiego 11
* ul. Goszczyńskiego 9/11 / ul. Pułaskiego
* ul. Bohaterów Katynia 44 / Bienia 10 – parking
* ul. Sempołowskiej 2
* ul. Mirowska 416 / ul. Turystyczna – przystanek
Wszystkie lokalizacje pojemników na elektrośmieci można znaleźć na interaktywnej mapie Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie – zobacz TUTAJ
Konkurs “Elektryczne śmieci w moim mieście”
Czerwone pojemniki doczekały się już swojego konkursu, do udziału w którym zaprasza przedszkolaków i uczniów Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie. Celem jest zainteresowanie młodych ludzi recyklingiem oraz właściwą utylizacją sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Więcej o konkursie „Elektryczne śmieci w moim mieście” na stronie internetowej szkolnecentrumrecyklingu.pl
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS