A A+ A++

Projekt „Wakacje z WOT” jest realizowany przez 1. Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej od 2019 r. W jego ramach prowadzone są szkolenia kandydatów do służby:

  • 16 -dniowe szkolenie podstawowe dla osób, które nie mają złożonej przysięgi wojskowej,
  • 8-dniowe szkolenie wyrównawcze dla żołnierzy rezerwy.

Program szkoleń jest taki sam jak podczas szkoleń poza projektem, a różnicę stanowi dostosowanie terminu realizacji do okresu wakacyjnego, by umożliwić zostanie żołnierzami tym, którzy ze względu na obowiązki zawodowe, czy szkolne nie mogą tego zrealizować w roku akademickim.

Najbliższe dwa tygodnie ochotnicy spędzą na intensywnym szkoleniu, podczas którego poznają podstawy rzemiosła wojskowego i nabędą niezbędnych każdemu żołnierzowi umiejętności. Po pomyślnie zdanym egzaminie, złożą przysięgę wojskową na sztandar 1.PBOT.

Jeśli chciałbyś wziąć udział w kolejnym szkoleniu (15 -30 listopada) :

• skorzystaj z pomocy rekrutera z Twojego powiatu. Dane kontaktowe znajdziesz tu: https://www.wojsko-polskie.pl/1bot/krok-po-kroku/ lub dzwoniąc pod numer Linii Wsparcia Rekrutacji: 800 696 077 (czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 – 15:30),

• możesz też złożyć wniosek w Wojskowym Centrum Rekrutacji (w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Łomży, Suwałkach) lub poprzez platformę internetową ePUAP.

1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław” została sformowana w 2016 roku jako jedna z pierwszych brygad OT. Liczy prawie 2 500 żołnierzy i składa się z trzech batalionów lekkiej piechoty (w Białymstoku, Łomży i Dąbrowie-Moczydły), dwóch batalionów obrony pogranicza (w Suwałkach i Hajnówce) oraz samodzielnych kompanii. Brygada utrzymuje w gotowości siły i środki w ramach Systemu Zarządzania Kryzysowego MON. Dowodzi nią płk Mieczysław Gurgielewicz.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLubelszczyzna. Służby szykują się na intensywne ulewy. Mogą też wesprzeć bardziej dotknięte regiony
Następny artykułZiemia będzie miała nowy księżyc. Ale tylko na dwa miesiące