Volvo Buses testuje swój pierwszy w Meksyku autobus elektryczny
10.05.2021r. 12:30
www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Rozwiązania Volvo Buses w zakresie elektromobilności, które umożliwiają wielu miastom na całym świecie bardziej zrównoważone działania, dotarły właśnie do Ameryki Łacińskiej wraz z testami autobusu elektrycznego Volvo 7900 w mieście Meksyk.
“Elektromobilność to nie tylko kwestia przyszłości – ona już stała się rzeczywistością. Potrzeby i ambicje ograniczenia lub zminimalizowania poziomu emisji spalin i hałasu sprawiają, że rozwój w tym zakresie postępuje bardzo dynamicznie. Cieszymy się, że miasto Meksyk dołącza do wielu innych miast na świecie, testując obecnie zelektryfikowany transport publiczny i wdrażając go, mamy nadzieję, w kolejnym etapie”, mówi Anna Westerberg, Prezes Volvo Buses.
“Rozwiązania dotyczące autobusów elektrycznych stworzą również możliwości dla rozwoju miast, gdyż pozwolą na obecność cichych bezemisyjnych elektrycznych autobusów bliżej mieszkańców, a nawet wewnątrz budynków”, wyjaśnia Rafael Kisel, Dyrektor Zarządzający Volvo Buses w Meksyku.
Volvo Buses jest obecne w Meksyku od ponad 20 lat. Celem firmy jest oferowanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności w kraju i dostarczanie technologii elektromobilności zgodnie z koncepcją Zero City, której ambicją jest zerowa emisja, brak zatorów komunikacyjnych, brak wypadków oraz brak hałasu.
“Stworzyliśmy sprawdzoną metodologię pracy zakładającą holistyczną perspektywę systemową, jak i partnerską współpracę przy wdrażaniu rozwiązań z zakresu publicznego transportu elektromobilnego w miastach. Nasza metodologia obejmuje nie tylko sam pojazd – dotyczy również całego systemu, w tym infrastruktury ładowania, akumulatorów, optymalizacji, różnych usług i połączeń, konserwacji i szkoleń” – mówi Anna Westerberg.
Testowany w mieście Meksyk autobus elektryczny Volvo 7900 jest zasilany baterią o mocy 330 kW i jest dostosowany do ładowania w nocy. Autobus jest niskopodłogowy, zapewnia łatwy dostęp dla pasażerów, a także bardziej efektywne działanie. Posiada również uniwersalny dostęp dla osób z niepełnosprawnościami, z miejscem na wózek inwalidzki i psa przewodnika. Autobus elektryczny będzie testowany przez sześć miesięcy.
ELEKTROMOBILNOŚĆ – branża w której dzieje się teraz najwięcej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS