To było coś więcej niż zwykły mecz ligowy. To była walka o przełamanie jedynego zespołu, który wygrał z Avią wszystkie mecze od jej powrotu na pierwszoligowe parkiety. W spotkaniu 9. kolejki TAURON 1. Ligi PZL LEONARDO Avia Świdnik pokonała BKS Visłę Proline Bydgoszcz 3:1 (26:24, 15:25, 25:17, 26:24).

Mecz rozpoczął się fatalnie dla świdniczan. Visła prowadziła już 4:0, na co momentalnie zareagował Jakub Guz prosząc o czas. Te kilka słów trenera podziałały praktycznie od razu. Avia bardzo szybko odrobiła straty i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Żółto-niebiescy uzyskali przewagę 24:22, jednak Visła potrafiła znów doprowadzić do remisu. To co przesądziło o zwycięstwie Avii w tej partii, to dwa bloki z rzędu Huberta Piwowarczyka.

Drugi set, to od początku przewaga gości, którzy od początku do końca dyktowali warunki na boisku wygrywając 25:15.

Trzecia odsłona meczu zaczęła się od wysokiego prowadzenia Avii. Gospodarze grali szczególnie dobrze w kontratakach. Bydgoszczanie co prawda zniwelowali stratę do jednego punktu przy stanie 17:16, ale wówczas czas wziął Jakub Guz, a Avia włączyła wyższy bieg i zdobyła siedem punktów z rzędu. Gości stać było już tylko na jeden punkt w tym secie.

Żółto-niebiescy kontynuowali dobrą grę i czwartego seta rozgrywali początkowo pod swoje dyktando. W połowie seta prowadzili pięcioma punktami i wydawało się, że nic złego im się już nie przytrafi. Być może zbyt szybko uwierzyli w to sami siatkarze, bo w pewnym momencie podali rywalom rękę, a ci postanowili z tego skorzystać. Z pięciopunktowej przewagi nie zostało nic przy stanie 19:19. Szalenie istotna była długa akcja, po której pierwszą piłkę meczową mieli świdniczanie dzięki skutecznemu blokowi Mateusza Łysikowskiego. Końcówki nie wytrzymali nerwowo zawodnicy z Bydgoszczy, którzy psując zagrywki nie dali sobie szansy na doprowadzenie do tie breaka. Ostatecznie Avia wygrała 26:24 i cały mecz 3:1.

Kolejny domowy mecz Avii już za tydzień. W sobotę 18 listopada o 17:00 podopieczni Jakuba Guza podejmą Gwardię Wrocław.

PZL LEONARDO Avia Świdnik – BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:1 (26:24, 15:25, 25:17, 26:24).

MVP: Mateusz Łysikowski

Najwięcej punktów dla Avii: Wierzbicki (19), Łysikowski (14)

Last modified: 12 listopada, 2023