W czwartek (8 kwietnia) rozpoczęły się rozgrywki play-off w I lidze siatkarzy. Visła Bydgoszcz zaczyna je w ćwierćfinale z KPS Siedlce, a w pozostałych pojedynkach grają: LUK Politechnika Lublin – Mickiewicz Kluczbork, BBTS Bielsko-Biała – Avia Świdnik i Norwid Częstochowa – Gwardia Wrocław.

Przypomnijmy, że bydgoszczanie zajęli po rundzie zasadniczej drugą pozycję. Zdecydował o tym bezpośredni pojedynek z LUK Politechniką przegrany w Lublinie 0:3. – To już przeszłość, nie ma znaczenia – mówią siatkarze Visły.

W pierwszym secie zdecydował doskonały finisz bydgoszczan. Do stanu 17:17 walka była wyrównana, ale potem Visła docisnęła pedał gazu. Najpierw dobre zagrywki Patryka Łaby, a potem udane zagrania zespołu spowodowały, że gospodarze zdobyli osiem punktów, a goście tylko jeden.

W kolejnej partii setbola miał jako pierwszy KPS Siedlce. Bydgoszczanie mieli bowiem trzy punkty przewagi (20:17), ale ją stracili i musieli się bronić przed porażką. Na szczęście zrobili to skutecznie i za czwartym setbolem przechylili na swoją korzyść drugą partię. I na tyle energii wystarczyło rywalom – w kolejnym secie Visła szybko zdobyła dużą przewagę.

Kolejny mecz – w niedzielę w Siedlcach. W półfinale znajdzie się zespół, który wygra dwa spotkania.

Visła Bydgoszcz – KPS Siedlce 3:0

Sety: 25:18, 28:26, 25:12