A A+ A++

Virgin Media O2 podwaja prędkość przesyłania danych dla klientów MŚP, aby ułatwić im dostęp do plików w chmurze, a także usprawnić wysyłanie wiadomości e-mail i wykonywanie połączeń wideo.


Virgin Media O2 chce zwiększyć prędkość internetu za darmo / Fot. Pexels.com

Virgin Media połączyło się z O2 i do sieci szybko trafił komunikat, że firma telekomunikacyjna zapewni szybsze prędkości internetu w pakietach Voom Fibre. Zmiany zostaną wprowadzone bez dodatkowych kosztów dla klientów.

Użytkownicy Voom Fibre 1 skorzystają na prawie trzykrotnym wzroście prędkości wysyłania, z 7 Mb/s do 20 Mb/s, podczas gdy prędkości wysyłania Voom Fibre 2 i Voom Fibre 3 podwoją się – odpowiednio z 15 Mb/s do 30 Mb/s i z 20 Mb/s do 40 Mb/s. Tymczasem prędkość wysyłania dla użytkowników Voom 500 wzrośnie z 35 Mb/s do 50 Mb/s – najmniejsza zmiana z czterech ulepszeń.

Zobacz również:

Prędkości pobierania, które wahają się od 350 do 500 Mb/s, nie podlegają zmianom.

Dyrektor zarządzająca Virgin Media O2, Jo Bertram, powiedział, że aktualizacja “pomoże sektorowi MŚP wyjść z pandemii”.

“Po bardzo trudnym roku łączność stała się kluczem do przetrwania wielu małych firm, a większość z nich przesyła i pobiera więcej danych niż kiedykolwiek wcześniej. W ramach naszej misji unowocześniania Wielkiej Brytanii chcemy pomóc przedsiębiorcom w naszym kraju stanąć na nogi, zaczynając od darmowego wsparcia cyfrowego” – powiedziała Bertram.

Rynek usług dla małych i średnich firm staje się coraz bardziej konkurencyjny, a firmy telekomunikacyjne prześcigają się w oferowaniu pakietów szerokopasmowych dostosowanych specjalnie do najmniejszych firm.

W Polsce na takie zmiany na razie nie ma co liczyć, niemniej oferta internetu dla rodzimych firm nie jest też zła. W wielu miejscach oferowany jest internet symetryczny (a nie tylko asymetryczny). Coraz bardziej popularny staje się też światłowód 1 Gb/s w cenie ok. 75-80 zł/mc. Jeśli prowadzimy biznes online, zdecydowanie warto zainwestować w szybki internet – szybsze łącze bezpośrednio przekłada się na zwiększoną produktywność.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak pandemia wpłynęła na lukę płatniczą w firmach? [BADANIE]
Następny artykułAdam Bilski – Honorowy obywatel Praszki – Wystawa w muzeum w Praszce