A A+ A++

VIII Forum Bibliotekarzy odbyło się 10 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu. Spotkanie połączono z obchodami Dnia Bibliotekarza, przypadającym 8 maja i w Tygodniu Bibliotek (8-12 maja).

Przybyłych na spotkanie bibliotekarzy powiatu radzyńskiego oraz przedstawicieli samorządów Miasta i Powiatu Radzyń Podlaski powitała dyrektor MBP Grażyna Kratiuk, która pokrótce przedstawiła liczne formy działalności biblioteki. Podkreśliła, że biblioteka zaspokaja współczesne potrzeby nie tylko czytelnicze, ale także kulturalne, informacyjne, edukacyjne, obejmuje różne grupy społeczne, dostosowuje formy pracy do potrzeb różnych środowisk, ale i do zmieniającego się świata. Biblioteka oferuje książki w formie papierowej i dostęp do wersji cyfrowej, zajęcia z różnymi grupami – począwszy od najmłodszych dzieci po seniorów, a także lekcje i wycieczki biblioteczne, kluby dyskusyjne, spotkania autorskie, kluby książki, grupy teatralne, kluby zainteresowań, rękodzieła, eventy, wydarzenia. Bibliotekarze dostarczają książki osobom niepełnosprawnym i samotnym. – Szukamy nowych trendów, rozwijamy się z myślą o czytelnikach – podsumowała dyrektor Grażyna Kratiuk.
Wiceburmistrz Sławomir Lipski odczytał list Burmistrza Jerzego Rębka. „Państwa praca to nie tylko gromadzenie i udostępnianie książek, ale szeroka działalność kulturalno-edukacyjna, wychodząca naprzeciw zapotrzebowaniom czytelników – od tych najmłodszych po seniorów. Placówka ma bogatą ofertę i różnorodne, nowoczesne formy działalności; promuje zbiory, organizuje wydarzenia kulturalne i uczestniczy w wydarzeniach miejskich, jest obecna w mediach, prowadzi stronę internetową. Zadania te są wykonywane z wielkim zaangażowaniem i dbałością o wspaniałą atmosferę, co jest odczuwalne dla tych, którzy przekraczają progi naszej Biblioteki. Ich efektem jest pielęgnowanie i pogłębianie miłości do książki, ale także poszerzanie horyzontów umysłowych i kulturalnych, integracja środowiska radzyńskiego wokół pięknych wartości, których źródłem jest czytelnictwo. Biblioteka jest miejscem przyjaznym i inspirującym. Doceniają to czytelnicy, co ma wyraz w szerokim kręgu osób korzystających z Biblioteki. Fachowość i aktywność Pań, dostrzegana w regionie i kraju, jest też wizytówką i formą promocji naszego miasta” – napisał w liście Burmistrz Jerzy Rębek.

Starosta Szczepan Niebrzegowski gratulował bogatej działalności, docierającej do szerokiego spektrum czytelników. Zaznaczył, że Biblioteka Miejska od 2020 roku pełni też funkcję biblioteki powiatowej. – Współpraca między Miastem a Powiatem to dobry pomysł, życzę, by po wyborach nikt nie zorganizował Państwu kolejnego rozwodu – mówił Szczepan Niebrzegowski i zaznaczył: – Mam wielki szacunek i uznanie, z Panią Dyrektor rozumiemy się bez słów. Będę wdzięczny za pomysły wychodzące naprzeciw potrzebom mieszkańców powiatu.

Następnie Jolanta Szewczuk-Kapica zaprezentowała temat „Biblioteka w cyfrach”, a Anna Korulczyk podsumowała wydarzenia organizowane przez Bibliotekę Miejską i biblioteki gminne.
W części szkoleniowej o zbiorach regionalnych mówili: Halina Bajkowska i Stanisław Lipski.


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułСуд оштрафував депутата Ковельської райради за п'яну ДТП
Następny artykułDzień Matki – historia i tradycje. Kiedy, gdzie i jak obchodzimy?