A A+ A++
Film „Green Europe. Let’s do it together!” Julii Okoń i Marty Płotki, uczennic gdyńskiej „Szóstki”, zrealizowany pod okiem nauczycielki biologii Marzeny Gross otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych „Zielona Europa – zróbmy to razem!”. Rywalizowały w nim 62 projekty uczniów szkół z całego Pomorza prezentujące oryginalne pomysły na zmianę otoczenia w kierunku neutralności klimatycznej.
Celem konkursu było podniesienie świadomości mieszkańców naszego regionu na temat priorytetów Europejskiego Zielonego Ładu, czyli efektywnego wykorzystywania zasobów, konieczności obniżania poziomu zanieczyszczeń, powstrzymywania zmian klimatycznych i przeciwdziałania utracie różnorodności biologicznej. Zorganizowało go stowarzyszenie Pomorskie w Unii.

– Chciałbym pogratulować naszym uczennicom tak wyjątkowego wyróżnienia. W Gdyni od lat podejmujemy działania w kierunku budowy postaw proekologicznych mieszkańców. Dlatego cieszę się, że uczniowie doskonale rozumieją wagę tematu zmian klimatycznych. Tę świadomość wśród młodzieży zawdzięczamy kreatywności i zaangażowaniu gdyńskich nauczycieli. Gratuluję dyrektor Ewie Śliwińskiej i ich nauczycielce, Marzenie Gross, których opieka i wkład w ten projekt zaowocowały prestiżowym wyróżnieniem dla szkoły – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. W konkursie brały udział projekty uczniów – pomysły na zmianę najbliższego otoczenia (rodziny, szkoły, wsi, miasta, dzielnicy lub osiedla) – przedstawione w formie filmów, prezentacji multimedialnych, piosenek, wierszy, opowiadań, makiet i komiksów.

Uczennice „Szóstki” pod czujnym okiem pani Marzeny Gross zrealizowały przejmujący film ukazujący zanieczyszczenia środowiska naturalnego na skutek m.in. konsumpcjonizmu, problem zaśmiecenia plastikiem i cierpienie planety. Ważnym elementem pracy była ankieta przeprowadzona pośród nastolatków, której szokujący rezultat jest omówiony w filmie. Twórczynie podkreślają znaczenie działań pojedynczych osób i apelują do widza o podejmowanie świadomych decyzji w życiu codziennym, które przyczynią się do ochrony środowiska naturalnego. Film zostanie pokazany w styczniu 2021 r. m.in. na profilu Facebook Stowarzyszenia @POMORSKIE.Regional.EU.Office.
W tegorocznej edycji „Zielonej Europy – zróbmy to razem!” I i II miejsce zdobyły drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, z kolei III miejsce ex aequo zajęli uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach i z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Stowarzyszenie Pomorskie w Unii już planuje kolejne edycje konkursu w 2021 roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSukces informatyka z gdyńskiej Trójki
Następny artykułFundusze socjalne emerytów i rencistów wracają do placówek oświaty