A A+ A++

Zatrudnienie Guanyu Zhou przez Alfę Romeo nie było dla kibiców większym zaskoczeniem. Od dawna stawiano go na pole position w walce o ten fotel, mimo iż za rywali miał takie młode talenty jak Oscar Piastri czy The Pourchaire. Miało to związek z olbrzymim zapleczem finansowym, jakie posiadają jego sponsorzy.

Oczywiście sam 22-latek sportowo nie odstawał zbytnio od wymienionych kandydatów, ale w padoku nie brakuje spekulacji, że stajnia z Hinwil zaangażowała go tylko ze względów ekonomicznych. Pierwszy chiński etatowy kierowca F1 może bowiem otworzyć wiele możliwości marketingowych dla sponsorów Alfy Romeo czy nawet samej królowej motorsportu.

Nic więc dziwnego, że do Frederica Vasseura ciągle wydzwaniają kolejni chętni do współpracy z jego ekipą:

“Nie chodzi o to, co przynosi Zhou. Wokół tego jest za duży szum. To przede wszystkim wielka szansa dla całej firmy. W ostatnich tygodniach zadzwoniło więcej sponsorów niż przez ostatnie 25 lat”, mówił Francuz dla Motorsport-Magazin.com.

“Dla całego koncernu, dla sponsorów to ogromna szansa i idziemy w tym kierunku. Jest pewne zamieszanie dotyczące tego, skąd wziął się nasz budżet. Natomiast moim zdaniem to nie tylko dla naszej firmy ogromna szansa, lecz także dla całej F1.”

Partnerem Zhou w sezonie 2022 będzie obecny kierowca Mercedesa, Valtteri Bottas. Fin związał się z Alfą Romeo długoletnim kontaktem. Vasseur postanowił wytłumaczyć, dlaczego postawił akurat na taki duet zawodników:

“Od weekendu na Monzy Valtteri zdobył trzy pole position, a Lewis [Hamilton] tylko dwa. Uważam, że to znakomity punkt odniesienia”, zażartował Vasseur.

“Innym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, jest to, że nie mamy pewności co do tego, czy utrzymywanie takiego samego składu z sezonu 2021 miałoby sens. W 2022 roku samochód i tak będzie zupełnie inny.”

“Potrzebujesz jednak kogoś z dużym doświadczeniem. Ciężko byłoby wystartować z dwoma debiutantami.”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGrunt to rodzinka
Następny artykułZmiany w telewizji naziemnej. Co musisz wiedzieć o DVB-T2?