W V Starachowickiej Strzale, czyli w ogólnopolskim wyścigu kolarskim drogami naszego miasta i powiatu wzięło udział 250 zawodników, bo na tyle pozwalały najnowsze wytyczne związane z epidemią koronawirusa. Na rowerzystów czekała malownicza, ale i trudna trasa oraz dwa dystanse: 83 km i 61 km. Dłuższy wyścig w kategorii kobiecej wygrała Katarzyna Wełna z Krakowa, a wśród mężczyzn triumfował Michał Ładosz z Lublina.

Imprezę od pierwszej edycji przygotowuje jej pomysłodawca – były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. Jak mówi w tym roku obowiązywał limit do 250 osob, który szybko został wyczerpany przez zawodników z całej Polski.

W tym roku Starachowicka Strzała miała swój początek i finał przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Szkolnej. Stamtąd zawodnicy przejechali w kolumnie na właściwy start przy zalewie w gminie Brody, by ścigać się na dwóch dystansach: 61 km i 83 km. Trasa była wymagająca, a dodatkowym utrudnieniem był stromy odcinek w okolicy miejscowości Świślina w gminie Pawłów.

Dłuższy odcinek najszybciej pokonali Katarzyna Wełna z Krakowa i Michał Ładosz z Lublina wygrywając tym samym V Starachowicką Strzałę.

Pani Katarzyna oraz inny krakowianin Mateuszem Mucha zostali również laureatami dwóch pucharów: starosty Piotra Babickiego i wójta gminy Brody Marzeny Bernat za najlepszy czas na dwóch odcinkach specjalnych: w Świślinie i Adamowie. W Starachowickiej Strzale były też lokalne akcenty. 17 – letni Piotr Banasik z Kałkowa w gminie Pawłow pojechał w grupie najmłodszych uczestników i nie tylko ukończył ten trudny technicznie wyścig, ale zajął drugie miejsce w swoim roczniku.

W kategorii wiekowej 50 plus swoją przygodę z wyścigiem zakończył na trzecim miejscu starachowiczanin Szczepan Płusa.

W organizację V Starachowickiej Strzały włączył się już tradycyjnie powiat starachowicki, a także miasto Starachowice oraz gminy Pawłów i Brody, przez które wiodła trasa wyścigu. Samorządowcy zgodnie podkreślają, że tego typu impreza to sprawdzona już forma promocji turystycznych walorów naszego miasta i powiatu.