A A+ A++

Pisze o tym estońska Postimees, powołując się na dane z systemu śledzenia przesyłek Marine Traffic. Wcześniej estońskie media, w tym Postimees, w nawiązaniu do Marine Traffic doniosły, że wśród kilku jednostek, które w dniu uszkodzenia gazociągu znajdowały się w jego pobliżu, był też rosyjski drobnicowiec do przewozu rudy i ropy naftowej „SGV Flot”. Dziś wiadomo, po przeanalizowaniu pozycji, że chiński kontenerowiec był bliżej miejsca wypadku.

Źródła w estońskich agencjach rządowych powiedziały Postimees, że rząd nie informuje na razie o podejrzanych w związku z wyciekiem, ponieważ są to „informacje wrażliwe dyplomatycznie”. Z tego powodu Estonia jeszcze nie wystąpiła do Chin, by na szczeblu dyplomatycznym wyjaśnić sytuację.

Czytaj więcej

Podmorski gazociąg Balticconnector o przepustowości 2,6 miliarda metrów sześciennych rocznie, łączący systemy przesyłowe gazu Finlandii i Estonii, został uruchomiony w 2020 r.. Zapewnia bezpieczeństwo gazowe republik bałtyckich (Finlandia w minimalnym stopniu korzysta z gazu ziemnego) dzięki pływającemu terminalowi Inkoo na fińskim wybrzeżu. Koszt gazociągu wyniósł 250 mln euro.

Przypomnijmy, że praca … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUrząd szuka wystawców na Jarmark Bożonarodzeniowy
Następny artykułSpotkanie z przyrodnikiem, zielarzem i znawcą grzybów