Laserowe usuwanie rozstępów może brzmieć niepokojąco, jednak coraz więcej kobiet decyduje się na właśnie tę metodę walki z pręgami na skórze. Nie ma w tym nic dziwnego. Laser działa bardzo skutecznie, efekty tej terapii można uzyskać już po kilku tygodniach.
Reklama
Jednak, która z metod jest lepsza? Dermabrazja czy laser frakcyjny? Z tego artykułu dowiemy się, na czym polegają obie metody oraz jakie dają efekty.
Laser frakcyjny
Działanie lasera frakcyjnego jest stosunkowo proste. Celem zabiegu jest zniszczenie tkanki kolagenowej, z której zbudowany jest rozstęp. Dlatego, wiązka lasera rani naszą skórę, aby pobudzić ją do regeneracji i wytworzenia nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu, stare, uszkodzone włókna zanikają, tak samo jak stary naskórek, a na ich miejsce pojawia się nowa skóra, bez śladu rozstępów.
Laser frakcyjny to jedna z najpopularniejszych metod walki z rozstępami. Jest ona stosunkowo bezbolesna (zazwyczaj znieczula się skórę odpowiednim kremem), a dodatkowo daje stosunkowo szybkie efekty.
Zaleca się, by terapię rozpocząć jeszcze na etapie, gdy rozstęp jest w fazie pierwotnej (jest czerwony). W takim wypadku można bez problemu się go pozbyć. Gdy blizny zbledną, efekt może nie być tak dobry, choć laser znacząco zmniejsza widoczność rozstępu na skórze.
Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zabieg ten wykonuje się w serii, od 3 do 5 zabiegów. Laser nie tylko pozbywa się blizn, ale równocześnie wpływa na jędrność i elastyczność skóry, poprawiając jej ogólny wygląd.
Więcej szukaj na https://drmarcinnowak.pl/oferta/laser-frakcyjny-co2/
Dermabrazja
Jest to nieco bardziej inwazyjny zabieg. Polega na usunięciu wierzchniej części naskórka w sposób mechaniczny (przy użyciu odpowiedniej szczoteczki). Pozbycie się skóry powoduje, że w to miejsce wyrasta nowa, bez blizn i rozstępów.
Ta metoda niesie ze sobą większe efekty uboczne, w postaci zaczerwienienia i zasinień, podrażnienia i bólu czy opuchlizny. Sam czas rekonwalescencji trwa nieco ponad tydzień, jednak skórę trzeba chronić przed słońcem przez następne 6 miesięcy. Młoda skóra potrzebuje na ogół 2 miesięcy, by powrócić do normalnego koloru.
Efekty po zabiegu są za to bardzo zadowalające. Możemy pozbyć się wszelkiego rodzaju blizn, nawet tych głębokich, które pojawić się mogą po ciąży. Dermabrazja będzie również dobrą metodą na pozbycie się niechcianej blizny po tatuażu lub blizn potrądzikowych.
Najczęstsze przeciwwskazania
Najczęstszymi przeciwwskazaniami do wykonania obu zabiegów są:
- ciąża
- okres karmienia piersią
- choroby skórne
- choroby nowotworowe
- świeża opalenizna
Która z metod jest lepsza? To zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań każdej pacjentki. Pamiętaj o tym, by zawsze konsultować się przed zabiegiem z dobrym specjalistą, który podpowie ci odpowiednie metody leczenia i zadba o twoje bezpieczeństwo i komfort zarówno podczas zabiegu, jak i po nim.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS