Brakuje wiedzy i pieniędzy na wdrażanie sztucznej inteligencji
Jako drugi problem w rozwoju AI wskazuje on brak wiedzy przedsiębiorców na temat tego, jak ta technologia może zwiększyć ich produktywność.
Czytaj więcej
Przełom w sztucznej inteligencji. Parlament Europejski przyjął rozporządzenie ws. AI
W środę Parlament Europejski przyjął rozporządzenie ws. sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence Act, tzw. AI Act), które jest pierwszą na świecie kompleksową regulacją w zakresie sztucznej inteligencji. Nowe regulacje mają zapewnić możliwość rozwoju sztucznej inteligencji przy zagwarantowaniu poszanowania praw człowieka i obywatela.
– Brakuje im ekspertyzy i strategii biznesowych w tym zakresie. Chcemy tak zaprojektować system w tym zakresie, by regulacje nie hamowały, a wręcz pozwalały na rozwój wdrożeń systemów sztucznej inteligencji, szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach, a z drugiej – wesprzeć te jednostki finansowo i merytorycznie, by wiedziały jak tych wdrożeń dokonać. Każda branża ma bowiem własny, specyficzny obszar, w który sztuczna inteligencja może ją wesprzeć, trzeba to jedynie zbadać i sprawdzić – podsumowuje Dariusz Standerski.
W kwestii finansowej pomóc ma Fundusz sztucznej inteligencji. Ma on koordynować wydatki poszczególnych resortów w tej kwestii.
– Nie chcemy ograniczać środków przeznaczanych na ten cel przez poszczególne ministerstwa i wszystkiego na siłę centralizować – wyjaśnia wiceminister.
– Uznajemy, że minister nauki wie, jak wydawać pieniądze na badania, a minister obrony wie, jak wydawa … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS