W dniu 28.11.2020r. po dwutygodniowej przerwie wróciliśmy do meczów w ramach I ligi grupy A mężczyzn w piłce ręcznej. Na własnym USAR Kwidzyn podejmował drużynę Tytanów Wejherowo.

Od pierwszych minut mocno ruszyliśmy do przodu, co potwierdza pięciobramkowe prowadzenie już po pięciu minutach. Wówczas po trafieniach Bartosza Preussa x2, Jacka Szweda x2 i Nikodema Rozwadowskiego oraz bardzo dobrej grze w obronie, prowadziliśmy 5-0. Goście ruszyli do odrabiania strat od 6 minuty, kiedy to po raz pierwszy w meczu trafili do naszej siatki. Ich pościg zatrzymał się na wyniku 7:6 (14 minuta), kiedy to znów odskoczyliśmy na 3 trafienia, by za chwilę dać się dogonić i mieliśmy drugi po samym początku meczu remis – 11:11 (23 minuta). Dalej była już koncertowa gra naszej drużyny w ataku i m.in. 4 bramki z rzędu Bartosza Preussa. Wynik pierwszej połowy ustalili goście trafiając na 17:12!

Drugą połowę zaczęliśmy od wymiany bramki za bramkę, jednakże później dwukrotnie to nam udało się zatrzymać rywali w ataku i zdobyć trzy trafienia z rzędu, wychodząc w 41 minucie na najwyższe prowadzenie w meczu 25:16. Już od początku drugiej połowy trener Marek Boneczko postawił na większą rotacją w polu, każdy z zawodników miał możliwość wejść na boisko i większość z nich odnotowało swoją obecność w protokole bramką bądź wykluczeniem. Goście dwukrotnie rzucili kilka bramek z rzędu dzięki czemu udało im się zmniejszyć porażkę do zaledwie 4 bramek, lecz sam wynik był kontrolowany i bezpieczny do końca.

Po tym zwycięstwie znajdujemy się na 7 miejscu w lidze, jednakże strata do lidera to zaledwie 6 oczek. Jak widać liga jest bardzo wyrównana i jeszcze wszystko może się w niej wydarzyć. Najlepszym dotychczasowym strzelcem drużyny jest Dominik Sonnenfeld, który z 42 trafieniami znajduje się na 10 pozycji w klasyfikacji strzelców w lidze.

USAR Kwidzyn 35-31 (17-12) Tytani Wejherowo

USAR Kwidzyn: Adam Wolański, Filip Jankowski – Bartosz Preuss 8, Jacek Szwed 5, Maciej Hara 4, Patryk Wiśniewski 3, Dominik Sonnenfeld 3, Nikodem Rozwadowski 3, Beniamin Werra 2, Kamil Nawrocki 2, Paweł Rynk 2, Marek Boneczko (grający trener) 2, Hubert Raczkowski 1, Karol Gryń, Dominik Boryń, Łukasz Cieślak

Tytani Wejherowo – Szymon Cholcha, Damian Nowosad, Grzegorz Sikora – Przemysław Warmbier 7, Marcin Wicki 5, Paweł Pitucha 5, Sławomir Jurkiewicz 4, Robert Wicon 3, Maksymilian Sałata 3, Tomasz Bartoś 2, Hubert Koss 2, Norbert Wejher, Radosław Sałata, Oskar Szafrański, Konrad Rompa, Jakub Pohnke