A A+ A++

Jak pisze agencja Reutera w USA organizacje zajmujące się zdrowiem publicznym i ochroną środowiska wywierają coraz większą presję na administrację rządową, aby stworzyła nowe standardy dla osób pracujących na zewnątrz, które narażone są na ekstremalne upały.

Według danych amerykańskiej administracji dotkliwe upały na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku tego lata doprowadziły do setek zgonów i tysięcy hospitalizacji z powodu chorób, związanych z upałami.

“Rosnące temperatury stanowią bezpośrednie zagrożenie dla milionów amerykańskich pracowników, narażonych na działanie żywiołów, dla dzieci w szkołach uczących się bez klimatyzacji, seniorów w domach opieki bez środków chłodzących, a zwłaszcza dla społeczności znajdujących się w niekorzystnej sytuacji materialnej” – oświadczył Biden w komunikacie.

 Reklama

Prezydent podkreślił, że już teraz różne federalne departamenty i agencje rządowe są wykorzystywane do pomocy w zakresie chłodzenia domów oraz zapewnienia bezpiecznych warunków pracy. Jako przykład podał Agencję Bezpieczeństwa i Higieny, która pracuje nad stworzeniem standardów temperatury w miejscach pracy. Instytucja ta będzie egzekwowała swoje wytyczne poprzez inspekcje w miejscu pracy w dni, w których temperatura przekroczy 27 stopni C.

Biden polecił również ministerstwu zdrowia i opieki społecznej rozszerzenie programu, który zapewnia pomoc energetyczną w domach Amerykanom o niskich dochodach, aby umożliwić im zakup urządzeń klimatyzacyjnych i tworzenie centrów chłodzenia. Ze swojej strony Agencja Ochrony Środowiska koordynuje rozwój osiedlowych miejsc chłodzących przy szkołach publicznych.


PAP - mini

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPopełniłeś ten błąd w spisie powszechnym? Możesz trafić do więzienia
Następny artykułWtorek z Defence24.pl: AUKUS – pacyficzne NATO?; Czy Polska zwróci się o pomoc do UE i NATO w związku z kryzysem migracyjnym na granicy?