Zmieniamy zasady urządzania salonu. Wygodna kanapa zamiast małej sofy, telewizor, który wtapia się w przestrzeń oraz wytrzymałe, naturalne materiały – najnowsze trendy potrafią wzbudzić emocje. Sprawdź, które z nich ustawiliśmy na wnętrzarskim podium.
Podziel się
(Materiały prasowe)
Przytulny minimalizm
Salon to największy pokój w domu lub mieszkaniu, który najczęściej pełni wiele funkcji jednocześnie. To miejsce z kanapą do wypoczynku, stołem do jedzenia posiłków oraz domowe centrum rozrywki czy prywatna biblioteka. W salonach znajdziemy dużą szafę, wszelkiego rodzaju regaliki i witryny z kolekcją porcelany i pamiątkami. W pokoju o tak wielu zastosowaniach łatwo przesadzić i szybko wypełnić każdy wolny centymetr.
Przestrzeń pełna mebli i ozdób optycznie się zmniejsza, a to sprawia, że nie czujemy się w niej komfortowo. Na szczęście jednym z największych trendów w wystroju wnętrz jest obecnie minimalizm.
Jednak szukając inspiracji, nie popadajmy w skrajności – niewielki stoliczek przy małej kanapie, drobny regalik, w którym nie zmieszczą się potrzebne nam rzeczy… Taka wizja sprawdzi się jedynie w momencie, gdy do dyspozycji mamy kilka dodatkowych pokoi. Jak więc płynąć z prądem trendów i zastosować je w niewielkim salonie? Przede wszystkim warto przeprowadzić wnętrzarski rachunek sumienia i pozbyć się tego, czego już nie potrzebujemy.
Nielubiane i niebudzące sentymentu przedmioty mogą przydać się innym, a my zyskamy tak cenną przestrzeń. Warto skupić się także na meblach – małą sofę i kilka niewygodnych foteli warto zastąpić jedną, większą kanapą (na przykład w formie litery L), na której zmieszczą się wszyscy domownicy. Duży stół, który nie jest wykorzystywany na co dzień, możemy wymienić na nieco mniejszy i rozkładany.
Urządzając salon, skupmy się przede wszystkim na funkcjonalności i stwórzmy przestrzeń, w której komfortowo będziemy spędzać czas z najbliższymi. Minimalizm pozwoli skupić się na tym, co najważniejsze i będzie sprzyjać odpoczynkowi od codziennego chaosu.
Nowoczesne technologie i design
Pomieszczenie, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu, często wypełnione jest technologią. Choć jesteśmy przyzwyczajeni do jej obecności, nie chcemy czuć się przez nią przytłoczeni. Elektronika ma ułatwiać codzienność i jej towarzyszyć, ale nie narzucać się.
Dziś w elektronice ważny jest design – nowoczesne urządzenia są piękne i często przypominają małe dzieła sztuki. Zdobią wnętrze, a przy tym doskonale spełniają swoją rolę.
Innowacyjne rozwiązania wykorzystane w telewizorach Samsung serii QLED przypadną do gustu wymagającym wielbicielom nowoczesnego minimalizmu w salonie i fanom doskonałej jakości obrazu.
Telewizory posiadają bezramkowy design^, dzięki czemu nic nie będzie odciągać uwagi od tego, co oglądamy.
Kolejną zaletą jest Połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem^^, które pozwoli zapomnieć o nieatrakcyjnej plątaninie kabli. Ten cienki i dyskretny przewód nie przyciąga uwagi, a dzięki temu, że przesyła dane AV i prąd, jest przy tym funkcjonalny. Takie rozwiązanie spodoba się każdemu estecie, który dba o nawet najmniejszy, pozornie nieistotny, szczegół w domu.
Kluczowym dla minimalizmu rozwiązaniem w telewizorze Samsung QLED jest Tryb Ambient. Dzięki niemu, nawet wyłączony, nie będzie już wyglądał, jak czarna plama na ścianie. Funkcja ta umożliwia wyświetlanie na ekranie wyłączonego telewizora wybranych motywów, najnowszych informacji, a nawet własnych zdjęć.
Interesującą opcją jest także możliwość zrobienia zdjęcia ścianie, na której zamontowany jest ekran, przesłanie go do aplikacji SmartThings, a następnie wyświetlenie w Trybie Ambient. W ten sposób wyłączony telewizor “stapia” się z tłem pomieszczenia i jest niemal niewidoczny. To trochę taki technologiczny kameleon^^^.
Podziel się
Osobom, które lubią być na bieżąco, z pewnością spodoba się Tryb Informacje. To jedna z opcji Trybu Ambient, dzięki której na wyłączonym ekranie zobaczymy zegar, nagłówki najważniejszych informacji oraz aktualną prognozę pogody.
Newsy, ulubione zdjęcia czy piękne tła do wyboru – telewizor staje się ekskluzywną ozdobą, której charakter możemy zmieniać w zależności od nastroju.
Najnowsze modele telewizorów QLED w Trybie Ambient mają jeszcze więcej możliwości. Firma Samsung nawiązała współpracę z wieloma cenionymi artystami, których dzieła będziemy mogli wyświetlać na ekranie. To gratka nie tylko dla miłośników sztuki.
Zwrot ku naturze
Wystrój wnętrz często podyktowany jest dostępnością materiałów i produktów w sklepach oraz możliwościami budżetu. Łatwo jest zachłysnąć się niedrogimi ozdobami, akcesoriami z plastiku oraz meblami wykonanymi z imitacji drewna lub kamienia.
Feeria barw i obietnica niesamowitego efektu za niewielkie pieniądze sprawiają, że nasze domy stają się wystawą nieprzemyślanych zakupów. Kiedy krok dzieli nas od przesady, a ogromna liczba dodatków zaczyna kłócić się z założonym stylem pomieszczenia, warto złapać oddech i pomyśleć o zmianie.
Dobrym pomysłem będzie skierowanie się ku jakości i wyeliminowanie sztucznych materiałów. Aby wnętrze nabrało elegancji i ciepła, wypełnijmy je jak największą ilością przedmiotów naturalnych, które są niezwykle wytrzymałe i ponadczasowe. Drewniany stół, kamienne elementy, lniane zasłony czy wełniane koce będą prezentowały się doskonale nawet za kilkanaście lat.
Podziel się
Choć zakup naturalnych materiałów wymaga nieco większego budżetu, zmiany można wprowadzać powoli. Krok po kroku wypełnimy nasz salon tym, co klasyczne i piękne. Zwrot ku naturze we wnętrzach to gwarancja, że salon stanie się najbardziej reprezentacyjnym miejscem w domu, a spędzanie w nim czasu stanie się prawdziwą przyjemnością. Choć trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, niektóre z nich są nieprzemijalne i sprawiają, że salon jest nowoczesny i niezwykle stylowy.
^Dotyczy wybranych modeli urządzeń.
^^Dostępny w modelach telewizorów z modułem One Connect (Q950,Q90,Q85).
^^^Działanie funkcji tworzenia obrazu ściany w Trybie Ambient może się różnić w zależności od otoczenia, w jakim zainstalowany jest telewizor, w tym między innymi od: designu ściany, wzorów na ścianie i koloru ściany.
Partnerem artykułu jest Samsung.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS