A A+ A++

Z oczywistych względów kominki w bloku nie mają racji bytu, gdyż wymagają podłączenia do przewodu kominowego. Ich alternatywą, optymalną właśnie dla mieszkań, są kominki elektryczne. Sprawdź, jak zyskuje elektryczny salon z kominkiem.

Cechy charakterystyczne kominków elektrycznych

Wprawdzie kominki elektryczne nie zagwarantują niepowtarzalnego klimatu, jaki wytwarza palące się drewno, ale mają wiele innych zalet. Przede wszystkim nie wytwarzają dymu i spalin, a więc nie muszą być podłączone do komina. To największy z ich atutów, gdyż dzięki temu możesz je zastosować w bloku. Dobrym tego przykładem są nowe mieszkania w Konstancinie-Jeziornej (https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-konstancin-jeziorna/). Część spośród nowych lokatorów za wszelką cenę chciała ocieplić klimat własnych wnętrz przez kominek. Z uwagi na ograniczenia konstrukcyjne postawiła właśnie na produkt elektryczny.

Oczywiście na kominki elektryczne decydują się nie tylko mieszkańcy bloków. Często są one również elementem dekoracyjnym przestronnych salonów w domach jednorodzinnych. Ten rodzaj kominka to dobry wybór do salonu, w którym wcześniej ten element dekoracyjny nie był planowany. Możesz w ten sposób oszczędzić sobie pracy i kosztów związanych z budową przewodu kominowego.

Jednak fakt, że kominek elektryczny nie potrzebuje komina, jest tylko jedną z jego wielu zalet. Są to również produkty płytsze, a przy tym proste w obsłudze oraz działaniu. Do sieci podłączysz je wtyczką, podpinając kabel do gniazdka z uziemieniem. To także duży komfort obsługi, ponieważ możesz nimi sterować ręcznie lub zdalnie przy pomocy pilota. Kolejną zaletą kominków elektrycznych jest bezpieczeństwo. To produkty bezpieczne, do montażu w każdym pomieszczeniu bez ryzyka pożaru lub poparzenia. Temperatura dotykowa kominków elektrycznych jest bowiem zbliżona do temperatury pokojowej.

Właściwości grzewcze kominków elektrycznych

Kominki elektryczne to nie tylko element dekoracyjny. Nie sposób pominąć ich funkcji praktycznej, kiedy służą za grzejnik, nawet stanowiąc jedyne źródło ciepła w pomieszczeniu. Wszystko zależy od zapotrzebowania na ciepło, ale orientacyjnie kominek o mocy 2kW wystarczy do ogrzania ok. 20 mkw. pomieszczenia. Właśnie na takie kominki zdecydowała się większość mieszkańców nowego kompleksu mieszkaniowego w Konstancinie-Jeziornej. Taka moc dla powierzchni ich salonów jest w zupełności wystarczająca. Zresztą ilość dostarczanego ciepła możesz regulować, zwykle w zakresie 2-stopniowej regulacji, ustawiając 50 lub 100 proc. mocy grzewczej.

Przez cały okres eksploatacji kominka masz też kontrolę nad rachunkami za prąd. To urządzenia energooszczędne, pobierające 120-300 W energii elektrycznej, dzięki czemu miesięczny koszt eksploatacji to ok. 10 zł. Co więcej, duża część oferty rynkowej ma wbudowany termostat i pozwala ustawić żądaną temperaturę.

Kominki elektryczne są więc doskonałą alternatywą dla klasycznego źródła ciepła i dekoracji w tej formie. Uzupełniają wnętrza i nadają im zupełnie innego charakteru. Nic dziwnego, że rynek jest bardzo bogaty w kominki na prąd. W ofercie producentów znajdziesz modele wolnostojące i naścienne, a nawet narożne, panoramiczne czy do zabudowy. Tak więc, który kominek elektryczny wybierasz?

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAreszt dla 55-latki za profesjonalną uprawę konopii
Następny artykułPolicja Gorzów Wielkopolski: Skradzione pieniądze były dla pracowników. Podejrzany to recydywista, został zatrzymany