A A+ A++

Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

Informacje o tym, że boiska orlik na osiedlu Gamrat i Ogródku Jordanowskim będą otwarte krócej, zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych w miniony wtorek. Mieszkańcom Jasła, którzy rekreacyjnie grają w piłkę, korzystając z orlików, trudno było uwierzyć, że ktokolwiek mógł wpaść na pomysł zaoszczędzenia pieniędzy przez ograniczenie godzin otwarcia obiektów sportowych, jakimi są orliki. Jeżeli boiska czynne będą jedynie do godz. 18. wielu dorosłych jaślan straci możliwość rekreacyjnego uprawiania najpopularniejszego w Polsce sportu, jakim jest piłka nożna. Warto zaznaczyć, że grupy, które korzystają z orlików w godzinach wieczornych, gotowe są płacić za możliwość gry. Z informacji, jakie udało nam się uzyskać, magistrat rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania.

Postanowiliśmy zatem zapytać Urząd Miasta w Jaśle, co legło u podstaw decyzji o skróceniu godzin otwarcia orlików. „Niestety, w związku z ogromnym wzrostem cen za prąd rozważamy w najbliższym czasie skrócenie godzin otwarcia dwóch boisk sportowych typu Orlik” – czytamy w treści otrzymanego w środę stanowiska jasielskiego magistratu w tej sprawie. Urzędnicy nie precyzują jednak, jakiego rzędu oszczędności uda się uzyskać dzięki skróceniu funkcjonowania orlików. Mieszkańcy Jasła mają spore wątpliwości, co do tego, czy oszczędzanie na oświetleniu dwóch orlików, będzie miało znaczący wpływ na ograniczenie zużycia energii elektrycznej w skali całego miasta.    

Orliki, z których obecnie można korzystać w zasadzie nawet do godz. 22., wkrótce mają być czynne do godz. 18. Wyjątek stanowić będą sytuacje, w których z obiektów tych korzystać będą dzieci i młodzież biorąca udział w zorganizowanych zajęciach sportowych (szkółki piłkarskie, kluby sportowe itp.). W tym przypadku, orliki czynne będą w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) do godz. 20.

Skrócenie godzin otwarcia orlików to tylko jeden ze sposobów, za pomocą, którego władze samorządowe Miasta Jasła zamierzają ograniczać koszty zużycia energii. Okazuje się, że już od 10 października br. oświetlenie uliczne na terenie miasta będzie wyłączane w godzinach od 23:30 do 4:30.

Zaznaczamy, że nie jest to oszczędność, ale tak naprawdę zmniejszenie kosztów, bo i tak płacimy za oświetlenie i utrzymanie obiektów znacznie więcej. Dla przykładu rachunki za oświetlenie uliczne wzrosły o około 200 procent w porównaniu do roku ubiegłego. Dodatkowo, według zapowiedzi w przyszłym roku cena za prąd wzrośnie znowu o ok. 300 – 400 procent – tłumaczy Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.  

MD

Napisany dnia: 06.10.2022, 07:26

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNajwiększe przejęcie w historii krajowej gospodarki. Fuzja pełna wątpliwości
Następny artykułPełnomocniczka PiS radzi współpracować ze środowiskiem LGBT. “Chwaliła, że są bardzo otwarci”