Kultura i sztuka to serce Gdyni – przekonaj się sam w lutym. Najciekawsze wydarzenia miesiąca w Muzeum Miasta Gdyni otwierają drzwi do świata pełnego pasji, historii i nowoczesnego dizajnu!
- W Muzeum Miasta Gdyni lutym rządzi sztuka – od architektury po malarstwo.
- Zaplanowano oprowadzania tematyczne i odkrywanie dzieł Jakuba Szczęsnego.
- Muzealna pracownia malarstwa zaprasza do twórczego wyrażenia siebie.
- Wystawa stała otrzymuje nowy moduł, a 9 lutego odsłonięty zostanie mural dedykowany „Kachowi” Ostrowskiemu.
- Urodziny Gdyni to okazja do świętowania – wstęp do muzeum za darmo!
W lutym, w przestrzeniach Muzeum Miasta Gdyni, mieszkańcy mają okazję zanurzyć się w głębię kulturowego dziedzictwa oraz współczesnego designu. Szczególne miejsce w kalendarzu zajmują spotkania poświęcone Jakubowi Szczęsnemu, którego projekty łączą w sobie architekturę, dizajn i społeczną przestrzeń. Wyróżniające się dzieła, takie jak najwęższy dom na świecie czy interaktywne instalacje, są dowodem na to, że ograniczenia budują kreatywność.
Twórczość można wyrażać nie tylko przez obserwację, ale również przez działanie. Tę możliwość daje “Kreska” – muzealna pracownia, gdzie pod okiem Moniki Wójcik, zainteresowani mogą odkryć w sobie artystyczne pasje, malując i rysując w towarzystwie innych entuzjastów sztuki.
Nowe odsłony w przestrzeni muzealnej
Świeże spojrzenie na stałą ekspozycję przyniesie nowy moduł wystawy “Odkryj w Gdyni nieoczywiste. Pradzieje”, który zaprasza do eksploracji dawnych czasów miasta. To niezapowiedziana podróż w czasie, bez konieczności przemieszczania się poza granice współczesnej Gdyni.
Wśród wydarzeń lutego szczególne znaczenie ma premiera muralu poświęconego Kazimierzowi “Kachowi” Ostrowskiemu. To nie tylko hołd dla twórcy monumentalnych kompozycji architektonicznych, ale i prelekcja dr Huberta Bilewicza, poświęcona związkowi artysty ze szkołą sopocką. Obiekt będzie mógł zobaczyć każdy, kto 9 lutego odwiedzi muzealne foyer.
Celebracja urodzin Gdyni, przypadająca na 10 lutego, otwiera muzealne drzwi dla wszystkich mieszkańców – tego dnia można zwiedzać bez biletu, co jest świetną okazją do zaangażowania się w życie kulturalne miasta.
Odkrywanie Gdyni nie ogranicza się do muzealnych murów. Cykl “Gdynia nadaje” to szansa na poznawanie miasta z innej perspektywy, co udowodni popołudniowa wyprawa na górę Donas. Miłośnicy historii i wędrówek mogą liczyć na niezapomniane przeżycia i niecodzienne widoki.
Wszystkie te wydarzenia to dowód na to, że Gdynia żyje kulturą i sztuką, serwując mieszkańcom bogatą ofertę edukacyjną i rozrywkową. To właśnie w Muzeum Miasta Gdyni każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od wieku czy zainteresowań.
Opierając się na: Urząd Miasta w Gdyni
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS