A A+ A++

Kłodne. W dniu 30 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem miała zaszczyt obchodzić dwa ważne wydarzenia – uroczystość nadania sztandaru oraz święto swojej patronki.

Wydarzenie zgromadziło wielu gości, w tym ks. biskupa Leszka Leszkiewicza, przedstawicieli władz samorządowych, instytucji edukacyjnych, a także społeczność lokalną.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w kościele parafialnym w Chomranicach, podczas której ks. biskup Leszek Leszkiewicz poświęcił sztandar. Następnie szkole już w murach placówki odbył się akt przekazania sztandaru. Sztandar, jako symbol tradycji i dumy, został przekazany przez rodziców na ręce dyrektora Romana Ciesielczyka, który następnie wręczył go uczniom.

Podczas akademii uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny. Przez taniec, muzykę i poezję uczcili swoją patronkę, przypominając zgromadzonym o historii i znaczeniu Królowej Korony Polskiej. Wydarzenie było również okazją do refleksji nad wartościami, które patronka wnosi do życia szkolnego.

Zobacz również:

Wójt Gminy Limanowa, Jan Skrzekut, oraz Małopolska Kurator Oświaty, Katarzyna Mitka, wyrazili swoje gratulacje i podziękowania dla społeczności szkolnej za organizację uroczystości. List gratulacyjny odczytany przez Edytę Król, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, podkreślił znaczenie tradycji i edukacji w kształtowaniu młodego pokolenia.

Dzień zakończył się koncertem zespołu KRacoustic, który swoją muzyką wprowadził wszystkich w wyjątkowy nastrój. Repertuar zespołu, obejmujący jazz, muzykę klasyczną i filmową, a także walce i tango, stanowił idealne zwieńczenie obchodów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNagroda dla pątniczki kościołów stacyjnych – wyjazd do Rzymu
Następny artykułAutorzy koncepcji pl. Biegańskiego bronią “nośników” pnączy: wysokie drzewa nie wyrosłyby za naszego życia