A A+ A++

Ogłoszenie płatne. Wczoraj (18 czerwca) w miejscowości Skrzydlna miała miejsce konferencja podsumowująca realizację projektu finansowanego z Funduszy Norweskich, połączona z uroczystym otwarciem działającego od maja innowacyjnego na skalę kraju Centrum Fizjoterapii FIZJOMED dla osób z chorobami neurologicznymi.

W wydarzeniu, poza kierownictwem i kadrą ośrodka, udział wzięli przedstawiciele władz gminy Dobra z wójtem Benedyktem Węgrzynem,  radną powiatu oraz przewodniczącą Komisji Zdrowia w Radzie Powiatu Limanowskiego Grażyną Gocal, a także licznie zgromadzeni specjaliści w dziedzinie fizjoterapii, w tym małopolski konsultant wojewódzki oraz wiceprezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów dr n. o zdr. Rafał Trąbka a także Rzecznik Praw Fizjoterapeutów oraz prezes Oddziału Małopolskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii dr n. o zdr. Tomasz Maicki.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, którego dokonali: specjalista fizjoterapii Barbara Szczurowska reprezentująca Fizjomed, małopolski konsultant wojewódzki oraz wiceprezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów dr n. o zdr. Rafał Trąbka, radna powiatowa Grażyna Gocal oraz wójt Benedykt Węgrzyn, odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu finansowanego z Funduszy Norweskich, podczas której zaprezentowano profil placówki i szerokie możliwości wsparcia, jakie może dawać pacjentom. 

Spółka Fizjomed działa na rynku od 20 lat. Zaczynała jako niewielka, lokalna firma, świadcząca głównie usługi pielęgniarskie. Początki działalności nie były łatwe, natomiast dziś jest to prężnie rozwijający się podmiot, specjalizujący się w rehabilitacji oraz opiece długoterminowej i hospicyjnej, który zamierza rozwijać się także w kierunku diagnostyki i medycyny specjalistycznej. Spółka zatrudnia już blisko 120 osób, w tym wielu wybitnych i znanych fizjoterapeutów.

Zobacz również:

Naszym marzeniem od zawsze była pomoc ludziom. Początki rzeczywiście były trudne, mało kto wierzył w powodzenie naszego przedsięwzięcia, ale po kilku trudnych latach zaczęliśmy się rozwijać, a dziś mamy status firmy, która – mogę śmiało to powiedzieć – coś znaczy na terenie naszego powiatu, z czego jesteśmy bardzo dumni – powiedział Jan Szczurowski, Prezes Zarządu Fizjomed Sp. z o.o.

To wspaniały ośrodek, mówię to z pełną świadomością. Sam sprzęt, który został tu zaprezentowany, świadczy o jego poziomie – jest zaledwie kilka takich miejsc w Małopolsce, które mogą pochwalić się taką aparaturą. Ale za tym stoją też wspaniali ludzie, pełni profesjonaliści, najlepsi fachowcy w Małopolsce. Wyjątkowa jest też lokalizacja. Gratuluję tego przedsięwzięcia – ocenił wojewódzki konsultant ds. fizjoterapii dr n. med. Rafał Trąbka. 

Obiekt robi wrażenie i jestem bardzo dumny z tego, że powstał na terenie naszej gminy. Widać, że macie państwo pasję i doświadczenie, co bardzo cenię. To naprawdę imponujące – powiedział wójt gminy Dobra Benedykt Węgrzyn.

Centrum FIZJOMED zostało wyposażone dzięki grantowi z Funduszy Norweskich w kwocie 2 575186,65 PLN. Jak podkreślało kierownictwo spółki, początki najnowszej inwestycji sięgają końca 2017 roku, a droga do celu była długa i kręta, naznaczona m.in. trudnościami pandemii i wpływem wojny na Ukrainie, na szczęście jednak – zakończyła się sukcesem. 

Dzięki skutecznej realizacji grantu pochodzącego z Funduszy Norweskich, pacjenci leczący się w Skrzydlnej mogą korzystać z innowacyjnych metod leczenia m.in. z egzoszkieletu, jednego z zaledwie 200 egzemplarzy używanych na całym świecie. Egzoszkielety są wykorzystywane w rehabilitacji neurologicznej, aby pomóc pacjentom z urazami rdzenia kręgowego, udarami, stwardnieniem rozsianym i innymi schorzeniami neurologicznymi w odzyskaniu sprawności ruchowej. Na wyposażeniu placówki jest również urządzenie służący do oceny i treningu mięśni oraz stawów, który  pozwala na precyzyjną diagnozę, a także na prowadzenie specjalistycznych ćwiczeń rehabilitacyjnych, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Warto również wspomnieć, że wśród nowoczesnego sprzętu znajdują się: komora hiperbaryczna i platforma stabilometryczna, bieżna z możliwością podwieszenia, urządzenie służące do rehabilitacji przedramienia i nadgarstka oraz wiele innych innowacyjnych urządzeń. 

Jednak to, co w sposób szczególny wyróżnia FIZJOMED, to schematy postępowania diagnostycznego, terapeutycznego i edukacyjnego, skierowane na problemy neurologiczne. Metody działania zostały opracowane we współpracy ze specjalistami Akademii Śląskiej w Katowicach. Dzięki temu pacjenci mogą liczyć na spersonalizowane i skuteczne leczenie, które znacząco przyspiesza proces ich powrotu do zdrowia. 

Po wakacjach placówka zamierza zorganizować dni otwarte, aby potencjalni pacjenci i ich bliscy mogli sami przekonać się o możliwościach ośrodka. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł25. rocznica beatyfikacji bł. E. Bojanowskiego oraz 20. Stowarzyszenia im. E. Bojanowskiego Dobroć
Następny artykułIMPERIO ASI S.A.: Zawarcie umowy sprzedaży akcji spółki M FOOD S.A. z siedzibą w Łodzi