A A+ A++

Dostawy pilnych przesyłek zapewnią drony. Próby w San Diego.

Pracownicy z Centrum Medycznego Jacobs Uniwersytetu Kalifornijskiego San Diego w La Jolla będą pakować przesyłki z próbkami krwi, czy dokumentacją medyczną do specjalnych kontenerów podczepionych pod drony. To właśnie bezzałogowe mają przewozić w ramach pilotażu tego typu ładunki na wyznaczonych trasach – początkowo między centrum Jacobs a lądowiskiem w Moores Cancer Center (oddalonym o mniej niż jedną milę), a z czasem do Centrum Zaawansowanej Medycyny Klinicznej (CALM). Loty będą trwały zaledwie kilka minut i będą monitorowane przez zdalnych operatorów. W pierwszym etapie odbywać mają się w zasięgu wzroku operatorów. Potem drony polecą na dłuższych odcinkach.

Za projektem stoją firmy Matternet i UPS. Ta ostatnia zaangażowana jest we wspieranie usług transportowych w amerykańskich szpitalach. Testy prowadzone są pod nadzorem Federalnej Administracji Lotnictwa i mają posłużyć zdobyciu wiedzy na temat zastosowania tego typu statków powietrznych.

Czytaj więcej w: Kurier DPD przyjedzie na rowerze

Program dronowy UPS o nazwie Flight Forward ruszył we wrześniu ub. r. Dedykowana mu spółka UPS Flight Forward otrzymała wówczas certyfikat Federalnej Administracji Lotnictwa, pozwalający wykonywać rutynowe operacje z wykorzystaniem dronów w ramach programu prowadzonego na terenie szpitala WakeMed w Raleigh, w Karolinie Północnej. Od lutego br. program poszerzono o kolejny ośrodek zdrowia.

W maju 2018 r. Federalna Administracja Lotnictwa wyznaczyła miasto San Diego jako jeden z dziewięciu głównych uczestników programu pilotażowego regulatorów Integration Pilot Program (IPP), którego jednym z zadań było przetestowanie dronów w transporcie próbek medycznych i leków. Firma Matternet z kolei to jeden z liderów w branzy dronowej. W marcu 2017 r. jako pierwsza na świecie uzyskała pozwolenie na pełne działanie sieci logistycznej opartej na dronach na gęsto zaludnionych obszarach Szwajcarii. W maju 2018 r. została wybrana na dostawcę dronowych usług logistycznych dla amerykańskich szpitali w ramach pilotażowego programu. W marcu ub. r. Matternet i UPS nawiązały współpracę.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami “Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułToyota Corolla 1.2 Turbo 116 KM (MT) – przyspieszenie 0-100 km/h
Następny artykułDo 31 marca można składać wnioski o przyznanie Nagrody Sportowej Powiatu Zgierskiego